Yazı Detayı
17 Haziran 2021 - Perşembe 15:11 Bu yazı 245 kez okundu
 
Milli Takım
Ahmet Kubilay
 
 

Bir süredir dünyayı kasıp kavuran grip salgını ile birlikte her türlü alışkanlıklarımız değişti/değişmeye devam ediyor. Bir oyundan fazlası olan futbol da, seyircisiz, düzensiz, iddiasız, dolayısıyla tatsız tuzsuz devam etti 11 Haziran’a kadar.  Avrupa Şampiyonası ile, bazı statlarda tam kapasite, bir kısmında ise belirli oranda seyirci ile normalleşmeye adım atıldı.Bir farkla ki, bu şampiyona 11 farklı ülkede oynanıyor.

Gelelim A Milli Takım’a. İşin, slogan kısmındaki maharetlerimizi, maalesef aslında gösteremiyoruz.

“Bizim Çocuklar”ı ilk maçta tanıyamadık. Oyuncularımız,maç,turnuva bitse de gitsek havası içerisinde, bizim burada ne işimiz var dercesine, ceset olarak varlar,zihinler uçmuş. Fransa lig şampiyonluğunu getiren oyuncularımız başta olmak üzere,hemen tüm oyuncular tatile erken girmişler.

İlk maçta,İtalya iyi takım, ev sahibi, ilk maç heyecanı vesaire dedik, kendimizi kandırmışız.

Çarşamba akşamı ise boyumuzun ölçüsünü en ince ayrıntısına kadar aldık. Beni şahsen, 8’li 5’li yenilgili dönemlere götürdü oynadığımız mahkum oyun.Oysa ki milli takım tarihimizin en iyi jenerasyonlardan birisine sahibiz. Üstelik kısa zaman önce Dünya Kupası elemelerinde oyun ve sonuç olarak gayet başarılı maçlar çıkartmıştı takımımız. Ne oldu da böyle oldu?

Son üç hazırlık maçımızı zayıf takımlarla ve şampiyonada oynamayacak oyuncular ile oynamamızın etkisi var mı? Teknik ve taktiğe girmeden, fazla isim de zikretmeden şu kadar;madem şişirme oyun oynayacaktık neden Caner kadroya alınmadı, üstelik yerine davet edilen ikinci sol bek, sol bekimiz sakatlanarak çıktığı halde tercih edilmedi. Mert Müldür sol bek oynadı.Mert’i gerçek yerine, sola ise iki maçta bir kez bile çizgiye inemeyen sağ bekimizi çekmeyi düşünemedi teknik heyetimiz. Yediğimiz ikinci gol ise, şimdiye kadar görülmemiş,bundan sonra da pek görülemeyecek gariplikte.

Her şey bir tarafa, ev sahibi olarak Bakü’de maçı izleyen Azeri kardeşlerimize ve tek millet iki devletin cumhurbaşkanlarına üzüldüm şahsen.

 
Etiketler: Milli, Takım,
Yorumlar
Haber Yazılımı