YENİLENİYORUZ.. YENİLENİYORUZ..YENİLENİYORUZ..

Haber Detayı
21 Eylül 2021 - Salı 15:12 Bu haber 386 kez okundu
 
Yasak kalktı!..
"Türkiye’nin farklı illerinde yaşanan orman yangınlarının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 15 Eylül’e kadar süren piknik yasağı sona erdi."
YAŞAM Haberi
Yasak kalktı!..

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, orman yangınları riskine karşı 15 Eylül’e kadar devam eden piknik yasağının kaldırıldığını açıklayarak, “Mesire alanlarındaki piknik yasağı kalktı. Şu an vatandaşlarımız bu alanları kullanabilir” diye konuştu.

Türkiye’nin farklı illerinde yaşanan orman yangınlarının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 15 Eylül’e kadar süren piknik yasağı sona erdi.

Yeni bir yasaklamanın olmayacağını açıklayan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, “Mesire alanlarındaki piknik yasağı kalktı. Şu an vatandaşlarımız bu alanları kullanabilir. Yangın risklerini hesap ederek bu yasağı koymuştuk. 15 Eylül bizim son tarihimizdi. 15 Eylül sonrası için bir yasaklama düşünmüyoruz. Mangal yakılması konusunda dikkatli olmalarını istiyoruz. Mangal konusunda tam karar vermedik ama yangın riskini minimize edecek ve vatandaşlarımızı rahatlatacak uygulamaları yapacağız. “diye konuştu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı