Haber Detayı
17 Haziran 2021 - Perşembe 14:33 Bu haber 729 kez okundu
 
Gerede'de üç günde kaç kişiye aşı yapıldı?
"Gerede’de 08-24 arası randevulu veya randevusuz aşı yapılıyor."
YAŞAM Haberi
Gerede'de üç günde kaç kişiye aşı yapıldı?

Türkiye genelinde koronavirüs salgınına karşı toplumsal bağışıklık kazanılması için uygulanan aşı programı devam ediyor.

Yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında başlatılan aşılama çalışmaları başarıyla devam ediyor. Gerede’de 08-24 arası randevulu veya randevusuz aşı yapılıyor.

Edinilen bilgilere göre; Gerede İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda İlçe Sağlık Müdürlüğü, Gerede Devlet Hastanesi ve Aile Sağlığı Merkezlerinde 14 Haziran 2021 ile 16 Haziran 2021 tarihleri arasında 3 günde tam 1926 vatandaşımıza aşı yapıldığı ifade edildi.

Ayrıca, Gerede İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burak Şentürk günlük aşı kapasitesinin tüm aşı taleplerini karşılayacak durumda olduğunu belirtti.

Gerede İlçe Sağlık Müdürlüğü, konuya ilişkin yayımladığı açıklamasında; “SGK kaydı olan tüm çalışanlar ile memurlarımızı ayrıca 35 yaş üzeri ve aşı sırası gelmiş olan tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya sağlık kuruluşlarımıza haftanın her günü sabah 08 gece 24 arası randevulu veya randevusuz aşı için bekliyoruz. İster yaş ister meslek grubu sebebiyle aşı sıranız gelmiş olsun, lütfen zaman kaybetmeden aşınızı olunuz. Aşılama ile toplumsal bağışıklığı elde edene kadar kişisel tedbirlerimize tavizsiz uymaya devam edelim. “Gün içinde randevu, gün içinde aşı” uygulaması ile aynı gün içerisinde randevu alarak da aşınızı olabilirsiniz. Randevularınızı e-Nabız, Alo 182, MHRS, Aile Hekimlikleri, Gerede Devlet Hastanemiz ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüz aracılığı ile oluşturabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı