Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 14:45 Bu haber 1455 kez okundu
 
Eylül ayında tamamlanacak, cazibe merkezi de olacak!
"Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın girişimleri ve özel gayretleri sonrasında startı da verilen projenin yıl sonuna doğru tamamlanması hedeflenirken, ilçemizde ihtişamlı bir cazibe merkezi de oluşacak."
EKONOMİ Haberi
Eylül ayında tamamlanacak, cazibe merkezi de olacak!

Gerede şehir merkezinde metruk halde iken, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın girişimleri ve özel gayretleri ile 3 bin metrekareden bin metrekaresi kamulaştırılarak hayata geçirilen Arasta Projesinin iç kısmında çalışmalar devam ediyor. Bu yıl sonuna doğru tamamlanması hedeflenen proje sonunda ilçemizde ihtişamlı bir cazibe merkezi oluşacak.

Gerede Kitirler Mahallesi arasta bölgesinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış atıl vaziyette bulunan dükkânlar ve Kültür sitesi yıkılarak yerine şehir siluetine uygun tarihi görünümlü toplam 2139 metrekare inşaat alanında bulunan arasta projesinde çalışmalar devam ediyor.

Proje kapsamında; havaların mevsim normallerinin üstünde seyretmesi ve kurak gitmesi sebebiyle çalışılmayan aylar döneminde de çalışmalar durmaksızın sürdürülüyor. Binanın çatısı kapandı, dış cephenin sıvanması ile birlikte binanın içinde de ahşap doğrama kapılar, pencereler ve tavan başta olmak üzere sıva ve rötuş çalışmaları devam ediyor.

Muhteşem proje tamamlandığında içerisinde; 12 adet dükkân, 6 adet ofis, 1adet kafeterya, 1 adet restoran, millet kıraathanesi, hanımlar lokali, yöresel ürün pazarı ve el sanatları ürün satış dükkânlarının yer alacağı proje bodrum artı 2 kat olup 2 bin 139 metre karelik bir ihtişamlı bir cazibe merkezi haline gelecek.

Başkan Allar’ın özel gayretleri ile 3 bin metrekareden bin metrekaresi kamulaştırılarak hayata geçirilen arasta projesinin 2021 Yılı eylül ayı gibi tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı