YENİLENİYORUZ.. YENİLENİYORUZ..YENİLENİYORUZ..

Haber Detayı
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 14:56 Bu haber 2604 kez okundu
 
'Ben burada ikiyüzlülük görüyorum..'
"Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın zam çıkışının yankıları sürerken AK Parti’li Milletvekili Küpçü de, Bolu’daki göçmenlere yönelik 10 kat zam tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu."
SİYASET Haberi
'Ben burada ikiyüzlülük görüyorum..'

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göçmenlerin su ve katı atık ücretlerine 10 kat zam yapılacağı yönündeki açıklamalarla ilgili, “Bolu’daki insanlarımız mevzuya kesinlikle böyle bakmıyor. Ben burada siyasi bir ikiyüzlülük olarak görüyorum” dedi.

Başkan Özcan’ın zam çıkışının yankıları sürerken AK Parti’li Küpçü de, Bolu’daki göçmenlere yönelik 10 kat zam tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Özcan’ın evinde göçmen bir kişi çalıştırdığı iddialarına değinen Küpçü, “Elbette ülkemizde göçmen durumunda bulunan birçok yabancı vatandaşımız var. Vatandaşımız bununla ilgili sıkıntılarını bize de Belediye Başkanı’na da diğer siyasi partilere de dile getiriyor. Bunu da normal karşılıyoruz. Yani evinizde bir göçmen çalıştırıp ama kamuoyunda böyle bir algı var. Bu popülist bir politika. Bunu gerçekten bir samimiyete istinaden yaptığını varsaysam, buna ilişkin bir itirazım olmaz. Siyaseten eleştiririz. Ama ben burada siyasi bir ikiyüzlülük olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

Gezi parkı zihniyeti benzetmesi yapan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, açıklamalarına şöyle devam etti; “Bolu’daki insanlarımız mevzuya kesinlikle böyle bakmıyor. Bolu’da 314 bin nüfusumuz var. Yerleşik kültürüyle beraber yaklaşık 400 bini bulan bir ilde, yaklaşık 4 bini bulan onun da büyük bir kısmının ilçelerde, 2 bininin merkezde olduğu bir yerde yüzde birin altına düşen rakamı mübalağa yaparak o toplumsal mutabakatımıza, gezi parkı zihniyetiyle dillendirilmesini, çok talihsiz görüyorum”

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı