Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 11:19 Bu haber 1021 kez okundu
 
Artık Cuma günü kurulacaklar!
"Bolu, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklanan korona virüs haritasında yüksek riskli iller arasına girdi. Gerede Belediyesi de, toplantı sonrası alınan kararlar neticesinde ilçede kurulan pazarların günlerinde düzenlemeye gitti."
EKONOMİ Haberi
Artık Cuma günü kurulacaklar!

Bolu'nun son verilere göre yüksek riskli iller arasına girmesi sebebiyle hafta sonu kurulan semt pazarlarının cuma günü kurulacağı açıklandı.

Bolu, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklanan korona virüs haritasında yüksek riskli iller arasına girdi.
Son verilere kadar ‘orta riskli’ iller arasında olan ve hafta sonu sadece pazar günleri sokağa çıkma yasağı olan Bolu ve genelinde bu hafta sonu itibariyle Cumartesi günü de sokağa çıkma yasağı uygulanacak.


Alınan karar gereği, il merkezi ve ilçelerde hafta sonları kurulan semt pazarlarının günü değiştirildi. Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası’ndan yapılan açıklamada, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağından il merkezindeki semt pazarlarında düzenlemeye gidildiği kaydedilerek, cumartesi olan semt pazarlarının cuma gününe alındığı ifade edildi. Öte yandan ilçemizde de cumartesi günleri kurulan kapalı hal pazarı ile hayvan pazarının cuma günü kurulmasının kararlaştırıldığı duyuruldu.

Gerede Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar neticesinde ilçede kurulan pazarların günlerinde düzenlemeye gitti.

Gerede Belediyesi, Cumartesi günleri sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının tekrar geri gelmesi ile beraber, Cumartesi günleri kurulan pazarları Cuma günü kurma kararı aldı.
Gerede Belediyesi yaptığı duyuruda; “Kabine toplantısında alınan kararlar neticesinde; İlçemizde Cumartesi günleri kurulan kapalı hal pazarı ve hayvan pazarı   2 Nisan 2021 tarihinden itibaren ‘’Yeni bir karar alınana kadar’’ cuma günleri kurulacaktır. Halkımıza önemle duyurulur” denildi.

Cuma gününe alınan her iki Pazar için; vatandaşların koronavirüs tedbirlerine uymaları ve özen göstermeleri konusunda da yetkililer tarafından uyarı yapıldı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı