Haber Detayı
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 17:57 Bu haber 2917 kez okundu
 
'Allah, sizlerden razı olsun..'
"Ülkü Ocakları Gerede İlçe Başkanlığı başlattığı kampanyalar ile Gerede'nin pek çok noktasına yardım ulaştırdı."
YAŞAM Haberi
'Allah, sizlerden razı olsun..'

Ülkü Ocakları Gerede İlçe Başkanlığı, Yusuf Darak önderliğinde başlattığı kampanya ile Gerede'nin pek çok noktasına yardım ulaştırdı.

İlçe Başkanı Darak, Ramazan’ın son günlerinde ihtiyaç sahiplerine ve çocuklara ulaştırılan yardımların manevi mutluluğunu yaşadıklarına işaret ederek; "Ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfı Gerede ilçe başkanlığı olarak, ülkemizi de etkisi altına alan Korona virüsü sebebi ile eğitim ve bilgilendirme görevlerimizin yanında, hayır kurumu gibi Hizmet Nimettir düsturu ile bir dizi faaliyet gerçekleştirdik. Bu kutlu ve ulvi görevlerde bir nefer olarak çalışıp Türk Milletine hizmeti nasip eden Cenab-ı Allah’a Hamd-ü Senalar olsun. Ülkü Ocakları olarak, Huzur-u ilahiye yüz akıyla çıkmaktan ve Allah’ın rızasını kazanmaktan başka da temennimiz de yoktur," diye konuştu.

Gerede ilçe genelinde toplamda 813 koli gıda yardımı yaptıklarını belirten Başkan Darak; "Covid 19 virüsü Ülkemize ilk girdiği günden itibaren büyük bir hız ve hijyen içerisinde, ilçemizde ve köylerimizde Her ülkücü bir evlat kampanyamız ile İhtiyaç sahibi ailelerimize 3 etap halinde 470 koli gıda yardımı dağıtımını gerçekleştirdik. Ramazan paylaşmaktır kampanyamız ile de Ramazanın başlangıcından bu güne kadar 6 etap halinde 813 koli gıda yardımı gerçekleştirdik. Bununla birlikte Geredeli hayırseverlerimizin nakit olarak dağıtmamızı istediği 17 bin 470 lira zekât ve sadaka zarflarımıza koyarak ihtiyaç sahibi 175 vatandaşımıza sadaka ve zekat olarak ulaştırdık, "dedi.

Türk milletine hizmet aşkı ve görev bilinciyle sahur vakitlerine kadar dağıtımları yerlerine ulaştırdıklarına vurgu yapan Gerede Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Darak; "Hayırsever iş adamlarımıza, Deri sanayi esnaflarımıza, Alışverişlerimizde bizim de katkımız olsun diyen Çarşı esnaflarımıza, isimlerini sayamadığımız tüm ekmeğini paylaşan gönül erlerine Şükranlarımızı sunarız. Allah hayırlarınızı ve hizmetlerinizi dergâh-ı izzetinde kabul eylesin," açıklamasında bulundu.

Gerede Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Darak, verdiği bilgilerde diğer yardım konularını da maddeler halinde paylaşarak, şunları kaydetti; "Felçli yatalak durumda bir hastamıza zaruri ihtiyacından dolayı tam otomatik hasta yatağı aldık. Askıda ekmek kampanyası ile tüm fırınlarımızda ihtiyaç sahibi aileler için askılara 1440 ekmek bırakarak çalışmalarımızı başlattık. Kampanyamızın sürekliliğini sağlamak için Askılarımızı ekmeksiz bırakmadık. Ekonomimizin ayakta kalması için çalışmak zorunda kalan, ekmeğinin derdine düşen çalışanlarımıza 2000 adet ücretsiz maske dağıtımını gerçekleştirdik. Dörtdivanlı bir üreticimizin verdiği 60 çuval patatesi Gerede’mizin şehir merkezinde dağıtımını gerçekleştirdik. 3 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza buzdolabı alarak teslim ettik. 1 adedi köyümüzde, 2 adedi ilçe merkezimizde olan buzdolabı ihtiyacını giderdik. Bir hayırsever iş adamının verdiği 40 çift çocuk ayakkabısını ülkemizin teminatı kardeşlerimize ulaştırdık. Her yıl düzenli olarak yaptığımız ‘’Bir çocukta sen sevindir’’ kampanyamız dahilinde çocuklarımızın sokağa çıkma yasağı sebebi ile Bayramlık alışverişlerini sokağa çıkmadan gerçekleştirmek için ‘’Yürüyen Mağaza’’ projesi oluşturarak, 5-12 yaş arası 53 çocuğumuzu,12-17 yaş arası 21 olmak üzere 74 çocuğumuzu, Ramazanın değişik zamanlarında 28 çocuğumuzu olmak üzere toplamda 102 çocuğumuzun eksiksiz tüm kıyafetlerini alarak dağıtımlarını gerçekleştirdik. Mesire alanlarımızın çevre kirliliğine dikkat çekerek temizliklerini gerçekleştirdik. Bununla birlikte özellikle belirtmek isteriz ki yapmış olduğumuz çalışmalarda hiç bir ihtiyaç sahibini rencide edilmesine müsamaha göstermedik. Adil olmaya ve en ulaşılmayana ulaşmaya gayret sarf ettik."

Öte yandan sosyal farkındalık oluşturduklarını da anlatan Gerede Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Darak, Covid 19 virüsünden korunma yöntemleri hakkında bilgilendirme görselleri hazırlayarak Gerede genelinde bilgilendirme yaptıklarını da dile getirdi.

Başkan Darak, konuya ilişkin olarak şunları aktardı; "Faaliyetlerimizi gerçekleştirirken halkımıza; evden çıkmamaları, çıkmak zorunda kalanların devletimizin kurumlarının talimatlarına uymaları ve izolasyon kurallarına uymaları hususunda bilgi verdik. Ulaşabilecekleri kurumlarımızın ve Ülkü Ocağı sorumlularımızın numaralarını verdik."

Başkan Darak, Ramazan ayı boyunca ülkü ocakları üyelerinin korona salgın dönemi olmasına rağmen yorulmadan yardımları ihtiyaç sahiplerine ve çocuklara ulaştırdığını söyleyerek, teşkilat üyelerine de teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı