Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 10:14 Bu haber 6244 kez okundu
 
33. Şampiyon da belli oldu!..
"Geleneksel Ortaokullar Arası Futbol Turnuvasının final maçları önceki günlerde Esentepe Mesireliğinde gerçekleştirildi. "
SPOR Haberi
33. Şampiyon da belli oldu!..

Gerede Belediyesi tarafından bu yıl 33.sü düzenlenen Ortaokullar Arası Futbol Turnuvasının şampiyonu S.Mithat Dayıoğlu Ortaokulu oldu.

Geleneksel Ortaokullar Arası Futbol Turnuvasının final maçları önceki günlerde Esentepe Mesireliğinde gerçekleştirildi. Katılımın ve ilginin yoğun olduğu maçta 3.lük 4.lük maçı için karşı karşıya gelen M.Z. Güzelce Ortaokulu ile Gerede Ortaokulu arasında oynandı. Karşılaşmanın normal süresi 5-5 biterken çekişmeli maçın uzatmalarında 3 gol atan M.Z. Güzelce Ortaokulu 8-5 kazanarak Turnuvanın 3.sü, Gerede Ortaokulu ise 4.cüsü oldu.

Final karşılaşması ise S.M. Dayıoğlu ile Eyüp Özdemir İmam Hatip Ortaokulu arasında yapıldı. Final maçının başlama vurusu Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın yaptı. Efsane turnuvanın finalinde normal süre 1-1 bitti. Kıran kırana geçen maçın uzatma dakikalarında gol olmayınca maç penaltılara kaldı. Penaltıların da çekişmeli geçtiği maçta 3-2 kazanan S.M. Dayıoğlu Ortaokulu 33. Ortaokullar Arası Futbol Turnuvasının şampiyonu oldu.

Final maçını izlemeye Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Belediye Meclis Üyeleri İsmail Çetin, Recep Tok, idari ve mülki daire amirleri, öğrenciler ve sporseverler katıldı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, yaptığı açıklamada; “Şampiyonu, ikincisi ve turnuvaya katılan tüm takımlarımızı, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederim” dedi.

Yoğun yağmur yağışının başlaması sebebiyle kupa ve madalya töreni 08 Haziran 2018 Cuma günü Gerede Belediyesi Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı