Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 13:23 Bu haber 6597 kez okundu
 
Mustafa Allar: 'Belediye Başkanlığını bırakırım'
"Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, sosyal paylaşım sitesi üzerinden tarafına yapılan ithamlardan dolayı Gerede Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulundu."
GÜNDEM Haberi
Mustafa Allar: 'Belediye Başkanlığını bırakırım'

Belediye Başkanı Mustafa Allar, kendisi hakkında çeşitli ithamlarda bulunan kamu görevlisi hakkında, hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Başkan Allar, hakkında ağır ithamlarda bulunan Veysel Yılkın hakkında suç duyurusunda bulunurken, iddialar ispatlanırsa, belediye başkanlığından istifa etmeye hazır olduğunu dile getirdi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, sosyal paylaşım sitesi üzerinden tarafına yapılan ithamlardan dolayı Gerede Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulundu.

Seviller Mahallesi muhtarı Veysel Yılkın, görev yaptığı mahallesinin adını taşıyan sosyal paylaşım adresi üzerinden hayli iddialı paylaşımlarda bulununca, muhatabı Başkan Allar, mahkemeye verdiği muhtarı istifaya davet etti.

Ak Partili belediye encümenleri ile birlikte suç duyurusu için Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunan Gerede Belediye Başkan'ı Mustafa Allar; “Bu şahsı bulunduğu ithamı ispatlamaya davet ediyorum, böyle bir şey ispatlandığı takdirde ben belediye başkanlığı makamından istifa edeceğim, lakin aynı şekilde ispatlayamadığı takdirde de kendisinin mahalle muhtarlığından istifa edip özür dilemesini bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Allar, adliye çıkışında basın  mensuplarına yaptığı açıklamada, “Hizmetler noktasında eleştirilere her zaman açığız lakin şahsımıza münhasır anılan bu tür ithamların içinde bulunmamız bile bizi derinden üzmüştür,” diye konuştu.

Seviller Mahalllesi Muhtarı Veysel Yılkın'ı, iddialarını isbata davet eden Başkan Allar, aksi takdirde istifa etmesini beklediklerini anlattı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, şunları söyledi; “Kamu adına kullanılan T.C. Seviller Mahallesi Muhtarlığı isimli sosyal paylaşım sitesinden şahsımla alakalı böyle iftira niteliği taşıyan bir paylaşımın yapılması tarafımızı üzmüştür. Hizmetler noktasında eleştirilere her zaman açığız lakin şahsımıza münhasır anılan bu tür ithamların içinde bulunmamız bile bizi derinden üzmüştür. 

Bu şahsı bulunduğu ithamı ispatlamaya davet ediyorum, böyle bir şey ispatlandığı takdirde ben belediye başkanlığı makamından istifa edeceğim, lakin aynı şekilde ispatlayamadığı takdirde de kendisinin mahalle muhtarlığından istifa edip özür dilemesini bekliyorum. 
Konu ile alakalı daha önceki dönemlerde de birçok paylaşım yapmasına rağmen sükûnetimizi muhafaza ettik ve herhangi bir suç duyurusunda bulunmadık ama cumartesi akşam yapmış olduğu ithamlardan dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunduk, çünkü bu kabul edilebilir bir şey değildir.”

Başkan Allar, Seviller Mahallesi Muhtarı Veysel Yılkın'ın şahsına ve makamına sergilediği hakaretlerinin sebebini ise iddia ettiği şu sözlerle anlattı; “Tarafımıza yapılan saldırının sebeplerine gelince, bakanlığımızın yapmış olduğumuz kentsel dönüşüm projesince ilçemizde yapılan bilimsel fay hattı zemin etüt çalışmasıdır. 2001 yılındaki Ankara Üniversitesi tarafından yapılan çalışmalar gözlemsel olarak yapıldı. Bunu bilimsel hale getirebilmek için bakanlığımız yeni bir zemin etüt çalışması yaptı. Bunun sonucunda ise bu arkadaşımızın işyerine ve arsasına banka binası da dahil olan kısımda bir fay hattı belirlenmesi söz konusu oldu.
Bundan dolayı şahsına ait menfaat ilişkisi çıkardığından dolayı bu tür ithamlarda bulunuyor. Biz bu şahsı ithamlarını ispatlamaya davet ediyoruz.”

Öte yandan Başkan Allar, Veysel Yılkın'ın, kendisi hakkındaki ticari faaliyetlerini de içeren iddiaları hakkında ise şunları söyledi; “Eleştiriye maruz kalan ticari faaliyetlerimizin de tamamı yasaldır ve illegal değildir, eğer usulsüz olduğunu belirtecek bir belge varsa bunu sosyal paylaşımla değil bugün bizim yaptığımız gibi buyursunlar savcılığa suç duyurusunda bulunsunlar.
Yaptığımız beton santrali üzerinden ticaretimizi de karalayıcı ithamlar yapılmaktadır, oysa biz bu santrali kurmadan önce tüm kurum ve kuruluşlarımız ile istişare yaparak, onayını alarak, hatta iktidar ve muhalefet partisi ile birlikte olmak üzere belediye encümenlerimizin de onayı alınmıştır.

Biz memleketimize hizmet ve istihdam noktasında yapılan her türlü faaliyete açığız ve saygılıyız. Biz bugün gerekli mercilere suç duyurusunda bulunduk, sonucunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz."

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı