Haber Detayı
19 Ocak 2018 - Cuma 10:12 Bu haber 3611 kez okundu
 
Başkan'ın karnesi nasıl?
"Öğrencilerin karne almaya hazırlandığı şu saatlerde bizde Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar'ın karnesine göz attık."
YAŞAM Haberi
Başkan'ın karnesi nasıl?

G   Gerede haberlerinde kesintisiz dolu dolu 14 yıl       l

Gerede Belediyesi, 2017 yılını dolu dolu tamamlayarak ilçe halkına hizmetlerine devam ediyor. Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın girişimleriyle alınan destekler sonrası ilçede önemli projeler hayata geçti.

Öğrencilerin karne almaya hazırlandığı günde bizde Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar'ın karnesine göz attık ve bakın nelerle karşılaştık.

Başarılı çalışmalarını aralıksız sürdüren Gerede Belediyesi 2017 yılında da çözüme kavuşturduğu ve tamamladığı projelerle ilçe halkına 2018 yılında da hizmet etmeye devam ediyor.

İşte Gerede’de 2017 yılında yaşanan gelişmelerde ikinci perde;

ÇALIŞMALARDA DUR DURAK YOK
Gerede'nin gelişip güzelleşmesi için dur durak demeden mesailerini sürdüren Gerede Belediyesi Fen işleri müdürlüğüne bağlı Park ve Bahçeler Birimi şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdürdü. Belediye Başkanımız Mustafa Allar´ın talimatıyla başlayan kilitli parke, tretuvar ve kaldırım ile peyzaj çalışmalarını 2017 yılında da aralıksız sürdürdü.
 
İlçemizin ihtiyaç duyulan birçok yerinde tamamlanan kaldırım çalışmaları H. Emin Efendi Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve Osmanlı Caddesinde yapıldı.
 
Gerede Belediyesi Park ve Bahçeler birimi tarafından yapımına başlanılan İlçemiz Vezir han önündeki park yenileme çalışmaları tamamladı, ekonomik ömrünü tamamlayan döşeme taşları ve bordür taşları yenileriyle değiştirilen parka Park’a meyland gülleri, yediveren gülleri, top mazı, piramit mazı, careks ekimi yapıldı. Işıklandırma direkleri de yapılıp yenilendi ayrıca vatandaşlarımızın daha serin bir ortamda dinlenmeleri ve yağıştan korunmaları için tente güneşlik yapıldı. Yaklaşık 230 m² lik döşeme taşı değişikliği yapılan park hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu.

Cumhuriyet Meydanında bulunan çay bahçesinin önündeki kaldırımlarında deforme olması nedeniyle yapılan çalışma ile yaklaşık 285m² döşeme taşı değiştirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.

DAYIOĞLU DERESİ ISLAH EDİLDİ
Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın DSİ ile daha önce yapılan görüşmeler ve İlçemize gelerek yaptıkları tetkik ve inceleme neticesinde Üniversiteden Mevlana Mürüvvet Vakfının güneyine kadar olan yaklaşık 600 metrelik kısımda dere ıslahı çalışmaları yapıldı. 

Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada; "Göreve geldiğim günden bu yana ilçemiz mahallelerini, gerek meclis üyelerim, gerek birim amirlerimiz, gerekse muhtarlarımızla birlikte sokak sokak dolaşarak gördüğümüz aksaklıkları gideriyoruz. İhtiyaç duyulan mevkilerde hızlı bir şekilde yol ve kaldırım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz,” dedi.

15 TEMMUZ GECESİ MUHTEŞEM PROGRAMLAR DÜZENLENDİ
“Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun”
15 Temmuz Destanı Milli Birlik ve Beraberlik günü etkinlikleri, nahiyesinden metropolüne varıncaya kadar tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde tertip edilen İlçemizdeki etkinliklere başta Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü olmak üzere İlçe Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar, Şehidimiz Fatih Kalu’nun Ailesi, Gazilerimiz ve aileleri, Siyasi Parti Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, STK Başkanları ve binlerce Geredeli hemşehrimiz katıldı.

Şehitlerimiz için Müftülüğe bağlı İmam ve Müezzinlerde oluşan ekip; Mevlid-i Şerif Kıraat ettiler. Geredeliler İlçemizdeki etkinliğe katılan 15 Temmuz gazimiz Hemşehrimiz Hüseyin Keski’nin 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını kendi ağzından dinleme fırsatı buldu. Hüseyin Keski’nin hatırası; olayların göründüğünden de dehşet olması bakımından hainler lanetlenerek dinlendi. Gece; saat 02.00 sularında vatandaşların yürüyüşü ve dua ile son buldu.

*Yürüyüşe resmi kayıtlara göre 11.000 kişi katıldı.
15 Temmuz Cumartesi günü devam eden etkinliklerin gündüzünde Cumhuriyet Meydanı ve Ramazan Dede Bilgievinde düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Konulu fotoğraf ve resim sergilerinin açılışı yapıldı. Ardından 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanına 250 şehidin isminin verildiği fidan dikimi gerçekleştirildi. 15 Temmuz gecesinde ise Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe protokolü ve on binlerce vefakâr hemşehrimiz büyük Türk Bayrağı eşliğinde 15 Temmuz kutlu yürüyüşünü gerçekleştirildi. Yürüyüş Korteji Gerede Cumhuriyet Meydanından Sabancı Yurdu ve dönüşü olmak üzere yaklaşık 5km idi. Halk hep bir ağızdan Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez sloganları attı. Tekbirlerle tamamlanan yürüyüş görülmeye değerdi. Akabinde 15 Temmuz günü Gazi olan Ankara Altındağ Belediye Meclis üyesi hemşehrimiz Kazım Çakır’ın anlattığı yaşanan olaylar dinleyenlerin tüylerini ürpertti. Öğrencilerimiz tarafından kompozisyon ve şiirler okundu. Cumhurbaşkanlığı makamının hazırladığı 11 dakikalık film izlendi. 00.13 de okunan salaların ardından Grup 571 konseri dinleyicileri mest etti.
Programların ardından sabahın ilk ışıklarına kadar Vatan nöbeti devam etti.
 
15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik etkinliklerinin son gününde 16 Temmuz akşamı Gerede Belediyesi tarafından tertip edilen Milli Birlik ve Beraberlik yemeğine binlerce hemşehrimiz iştirak etti. Yenilen yemeğin ardından çocuklarımız tarafından İstiklal marşı ve 15 Temmuz temalı okunan şiirler izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Şiir dinletisinin ardından sahne alan Solist Hidayet Can ve Gurup Hasıl-ı Kelam’ın verdiği Tasavvuf Musikisi konseriyle saat:00.00 sularında programlar sona erdi.
 
ARAÇ FİLOSU HAYRAN BIRAKTI
14 Temmuz Cuma günü Gerede Belediyesi’nin aldığı araçların açılışı yapıldı, mehteran konseri verildi. Araç filosu açılış töreninde tamamlanan ve devam eden icraatlardan bahseden Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı konuşmada; “Göreve geldiğimiz günden bu yana yaklaşık piyasa değeri 6 Milyon Lira olan 39 adet hizmet aracımızı ilçemize kazandırdık. Bunların bir kısmı hibe bir kısmını ise ihale yöntemiyle satın aldık. Geredeli hemşehrilerim her şeyin en iyisine layıktır” dedi. Daha sonra araç filosunun açılış yapılarak araçlar gezildi. Belediye Başkanı Mustafa Allar tarafından protokole araçlar tanıtıldı. Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal ise yapılan hizmetlerin takdire şayan olduğunu ifade ederek alınan Gerede’ye hayırlı olmasını temenni etti. Programın sonunda binlerce misafire açık alanda yemek ikram edildi. Düzce Belediyesi Mehteran Takımı Konseri 45 dakika sürdü ve Gerede Halkı tarafından çok büyük alkış ve beğeni aldı.
 
DERİ O.S.B´DE TEMELLER ATILDI
Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesinde temel atma ve fabrika çalışmaları resmen başladı. 2017 yılında temelleri atılan fabrikaların kısa sürede üretime geçirilmesi planlanıyor. 

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı konuşmasında; Deri Sanayinin taşınması noktasındaki süreç resmen başladı, deri organize sanayi Gerede ekonomisi için hayati önem taşımaktadır. Deri OSB ile ilgili öncelikli düşüncemiz Gerede’deki dericilerimizdir. Dericilerimiz Deri OSB’de daha modern şartlarda ham derileri işleyecekler, kalite artacağı için dolayısıyla üretim de artacak ve aynı düzeyde istihdam sağlanacak. Deri sanayide çalışan kardeşlerimiz daha iyi şartlarda çalışma imkânı bulacaklar, şuanda 2017 yılında temeli atılan fabrikamızın büyük bir kısmı tamamlandı, yıl içerisinde birkaç fabrikamız daha temellerini attılar bu fabrikalarımızın da kısa zamanda bitirilerek hizmete açılmasını temenni eder, inşallah diğer fabrikalarımızın da kısa zamanda temellerini atarız”  dedi.
Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı