Haber Detayı
18 Ekim 2016 - Salı 17:51 Bu haber 3856 kez okundu
 
Zabıta tek-tek denetledi
Gerede Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe merkezinde bulunan okul kantinlerini inceledi. Ekipler, kantin işletmecilerine uyulması gereken konular hakkında bilgi verdi.
TÜRKİYE Haberi
Zabıta tek-tek denetledi

Gerede Belediyesi Zabıta Ekipleri okul kantinlerinde temizlik, hijyen ve gıda denetimi gerçekleştirdi. Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla okullardaki denetimlerini sıkılaştıran ekipler ilçe genelindeki ilk, orta ve lise ile okul pansiyonlarında denetimlere başladı.

Öğrencilerin sağlıklı besinler tüketmesi ve lavaboların temizliği gibi konularda okul ve kantin görevlilerini uyaran ekipler, kantinlerde gazlı içecek, kızartma ve cips satışı yapanları uyardı.

Kantinlerde satılan gıdaların son kullanım tarihleri, ambalajlarının hasar görmemiş olması ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına bakılan kontrollerde, ayrıca gazlı içecek kontrolü, okullarda yapımı yasaklanan yağda kızarmış ürün kontrolleri, açıkta satılan simit, poğaça, sandviç gibi unlu mamullerin muhafazasına öğrencilerin sağlığını etkileyen tüm konularda incelemeler yapan zabıta ekipleri gereken uyarılarda bulunuldu.

Tüm kantin çalışanlarına konunun hassasiyeti ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı