Haber Detayı
17 Haziran 2021 - Perşembe 11:13 Bu haber 892 kez okundu
 
25 Haziran'a kadar başvurabilirsiniz
"Çalışanları için ilk yardım sertifikası almak isteyen firmaların 25 Haziran 2021 tarihine kadar Gerede Ticaret ve Sanayi Odasına başvurmaları gerekiyor."
EKONOMİ Haberi
25 Haziran'a kadar başvurabilirsiniz

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, AB projesi kapsamında deri sektörü çalışanlarına ücretsiz ilk yardım sertifikası verileceğini açıkladı.
Çalışanları için ilk yardım sertifikası almak isteyen firmaların 25 Haziran 2021 tarihine kadar Gerede Ticaret ve Sanayi Odasına başvurmaları gerekiyor.

İlçemiz deri sektöründe iş sağlığı ve güvenliği iyi uygulama örneği projesi start alıyor. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Deri Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği İyi Uygulama Örneği Projesi”, “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı” kapsamında Gerede Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hayata geçiriliyor.

İlgili proje kapsamında Gerede Deri İhtisas ve Sanayi Bölgesinde hizmet veren firmalardan 35 çalışana “İlk yardım Yönetmeliği” doğrultusunda çalışanların temel sağlık bilgisinin artırılması, ilk yardım bilgi ve becerisinin öğretilmesi, tüm işyerlerinde personel sayılarına göre ilk yardımcı bulundurulması için İlk Yardım Sertifikası verilecek.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı