“Önemli bir boşluğu dolduruyorsunuz”
Eklenme Tarihi : 21.02.2011 04:04
Okunma Sayısı : 296
Yorum Sayısı : 2
AAA
Yenilenen merkez binamızı ziyaret eden Gerede Vergi Dairesi çalışanları, mercanmedya yayın grubunu ziyaret ederek, çalışmalarımızda başarılar diledi.
Gerede Vergi Dairesi çalışanları, mercanmedya yayın grubunu ziyaret ederek, çalışmalarımızda başarılar diledi.

Yenilenen merkez binamızı ziyaret eden heyet arasında, Gerede Vergi Dairesi Müdürü Kamil Kabadağı, Müdür Yardımcısı Cevat Bostancıoğlu ve Hesap İşleri Uzmanı Yusuf Aygül yer aldı.

Hafta içersinde gazetemizi ziyaret eden heyet, Gerede'de önemli bir boşluğu doldurduğumuza işaret ederek, yerel basının hayli önemli olduğuna vurgu yaptı.

Öte yandan içersinde bulunduğumuz haftanın, kendileri için hayli önemli olduğuna vurgu yapan Müdür Kabadağı, 21-27 şubat tarihlerinin vergi haftası olarak kutlandığını hatırlattı.

Verginin ülkemiz kalkınmasındaki önemi ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kamuoyuna kazandırılması amacıyla her yıl geleneksel olarak kutlanan vergi haftasının yirmi ikincisinin bu yıl 21-27 Şubat 2011 tarihleri arasında kutlanacağını kaydeden Müdür Kabadağı etkinlikleri anlatarak, şöyle konuştu; "Kutlama etkinliklerine 21 Şubat 2011 pazartesi günü saat 09.30'da Atatürk anıtına çelenk konularak başlanacak olup, müteakiben ilçe kaymakamımız sayın Arslan Yurt makamında ziyaret edilerek önceki yıllara ilişkin çalışmalar hakkında bilgi sunulacak olup, hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

İlçemizde kurulu çeşitli meslek örgütleri, odalar, okullar ve sivil toplum kuruluşları ziyaret edilerek verginin ve kayıt dışı ekonomi ile mücadelenin önemi konusunda bilgilendirilmelerde bulunulacak, vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren bazı mükellefler ziyaret edilerek kendilerine teşekkür edilecektir.

Bu vesile ile gerçek kazançlarını beyan ederek vergilerini ödeyen tüm mükelleflerimize ve yaptıkları harcamalar karşılığında belgelerini alarak kayıt dışı ekonomi ile mücadele çerçevesinde sorumluluk bilinci içerisinde hareket eden tüm Gerede halkına teşekkür eder, vergi ile ilgili karşılaştıkları sorunlar ve belge düzeni konusunda bundan sonra da aynı bilinç içerinde hareket ederek, şikâyet ve müracaatlarının vergisel konularda danışmanlık hizmeti veren vergi iletişim merkezinin 444 0 189 nolu danışma hattına veya ilgili vergi dairelerine iletmelerini hatırlatır, vergi haftasının ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, sağlık, mutluluk ve bol kazançlı bir yıl geçirmelerini dileriz."

mercanmedya yayın grubu  başkanı Ömer Faruk Özcan ise; yapılan ziyaretten memnun kaldığını belirterek; "Verginin ne kadar önemli olduğunu bilen insanlarız. Çünkü gerek merkezi hükümetin, gerekse yerel yönetimlerin gerçekleştirdikleri hizmetler ve projeler, halkımızın ödemiş olduğu vergilerle yapılmaktadır," şeklinde konuştu.

Özcan, vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğunu belirterek, ziyaret nedeniyle heyete bir kez daha teşekkür etti.
SÖZ SİZDE
Yorum yazın , sesinizi duyurun
Bu haber için 2 yorum yazıldı :


BUkalemUN    21.02.2011 16:22

HAYIRLI UĞURLU OLSUN.


İlhami TÜRKER    21.02.2011 12:07

Yenilenen merkezinizin şahsınıza,beldemize,bölgemize ve milletimize bereket,iyilik ve güzellikler kazandırması dileklerimle selam ve muhabbetlerimi sunarım.11