Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 15:59 Bu haber 2874 kez okundu
 
Yeniden başladı..
"Kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek için yaptığı çeşitli etkinliklerle isminden sıkça bahsettiren bilgievi, 2.Sınıftan 8.Sınıfa kadar ilk ve ortaokul öğrencilerini Bilgievi Kütüphanesine davet ediyor."
EĞİTİM Haberi
Yeniden başladı..

Gerede Belediyesinin Eğitime açılan kapısı Ramazan Dede Bilgievi, 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılı kurs ve etkinliklerine hafta itibarı ile başladı.

Kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek için yaptığı çeşitli etkinliklerle isminden sıkça bahsettiren bilgievi, 2.Sınıftan 8.Sınıfa kadar ilk ve ortaokul öğrencilerini Bilgievi Kütüphanesine davet ediyor. 13 adet bilgisayarın bulunduğu Bilgisayar Sınıfı ise kitap okuyan öğrencilere hem bir ödül niteliğinde hem de araştırmalarını yapabilecekleri bir sınıf olma özelliği taşıyor. Ayrıca, 5, 6 ve 7. Sınıflara yönelik kara kalem çalışmaları ve Türk Sanatının önemli bir dalı olan Ebru Sanatı kurslarıda Ramazan Dede Bilgievinde başlayacak.

Pazartesi günü etkinliklerine kaldığı yerden devam eden bilgievinden faydalanabilmek için; öğrencilerin kayıt yaptırmaları gerekiyor. Tüm hizmetlerin ücretsiz olduğu bilgievine kayıt yaptırabilmek için ise öğrencinin 2 adet fotoğrafı, öğrenci ve velinin nüfus cüzdanı fotokopisi ve bilgievinden alınan kayıt formunun doldurulması isteniyor.

Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı İlk ve Ortaöğretim kurumlarını ziyaret eden Ramazan Dede Bilgievi Müdürü Baki Sungur ve Bilgievi öğretmenleri ders programı ve yıl boyu yapılması planlanan aktiviteler hakkında okul müdürlerini ziyaret ederek bilgiler aktardı. Bilgievi faaliyet bilgilerinin sunulduğu ziyaretlerde velilere ulaşmada ve öğrencileri bilgilendirmede destek istendi. Okul Müdürleri ise Bilgi Evi faaliyetlerini beğendiklerini ve desteklerini ifade ettiler. Belediye Başkanı Mustafa Allar’a eğitim ve öğretime verdiği desteğin yanısıra Okulların ihtiyaçlarının karşılanması noktası yapmış olduğu çalışmalar için teşekkür ettiler.

Açıldığı günden bu yana isminden sıkça bahsettiren Bilgievi, İlçemizde eğitim gören 2,3 ve 4. sınıflara yönelik Matematik ve İngilizce kurslarının yanında Değerler Eğitimi dersiyle de geleceğimiz olan çocuklarımızı kaliteli ve topluma yararlı bireyler olmaları için katkıda bulunuyor.

Zengin Kütüphanesi ve Bilgisayar Sınıfı ise ilk ve ortaokul öğrencilerine hizmet veriyor. Arzu eden öğrenciler evlere ödünç kitap alabildiği gibi istediği takdirde bilgievinde de kitap okuyabiliyorlar. Araştırma yapmak ve oyun oynayabilmek için Bilgisayar Sınıfı öğrencilerimiz için bulunmaz bir fırsat.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin yararlandığı ve bütün hizmetleri ücretsiz olan Bilgi istanbul escort bayan evinde öğrenciler çağın getirdiği teknolojik imkânlardan faydalanıyor akıllı tahta ile ders yapıyor aynı zamanda da ödevlerini eğiticiler gözetiminde yapıyor. Ayrıca 2018–2019 Eğitim Öğretim döneminde Ramazan Dede Bilgievi’nde Ortaöğretim 5-6- ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik Ebru Sanatı ve Resim kursları da verilecek. Veliler için ise “Herkes için Kütüphane” (HİK) projesi kapsamında öğreticileri ile beraber webinarlara katılarak bir çok önemli alanda eğitim alma imkânı mevcut. Ayrıca anneler çocuklarını beklerken şark odasında kitap okuyup, sohbet edebiliyorlar. 

Bilgievi yıl boyu açık olup Cumartesi günleri de hizmet veriyor.
 
Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı