Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 16:11 Bu haber 4283 kez okundu
 
Sahte çek yaktı!..
"Geredeli deri tüccarından 40 bin TL’lik deri alan Ahmet B, şikayet üzerine; “Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik” suçundan tutuklandı."
ASAYİŞ Haberi
Sahte çek yaktı!..

Gerede'de sahte çekle 40 bin liralık deri alan ve hakkındaki suçlama karşısında tutuklanan zanlıya Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 yıl 14 ay hapis ve 13 bin 200 TL para cezası verildi.

Kasım Şahin'in haberine göre; sahte çekle Geredeli deri tüccarı Orhan K’dan 40 bin TL’lik deri alan Ahmet B, şikayet üzerine; “Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik” suçundan tutuklandı.

Son duruşmasında üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyen ve işlediği suçtan dolayı da 5 aydır tutuklu bulunan Ahmet B son savunmasında; “Orhan K’dan çek karşılığı deri aldım. Hatta iki kez kendisiyle alışverişimiz olmuştur. Sahte çek vermedim. Verdiğim çekleri bankaya götürüp sakıncası olmadığı öğrendi ve çekleri kabul etti. Ben yine iyi niyetli olduğumdan, çeklerimi almayı kabul ettim. Anlaşma yaptık, aldığım mala karşılık Bin 600 TL para verdim. Geriye kalan derileri de almadım. Şahıs mal verdiğini söyleyerek yalan beyanda bulunuyor” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığı suçlu bularak 3 yıl 14 hapis cezası ile cezalandırılmasına ve 13 bin 200 TL’de para cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı