Haber Detayı
29 Eylül 2016 - Perşembe 15:45 Bu haber 7274 kez okundu
 
İçinde uyuşturucu olan araçla karakola gitmişler
Ankara’dan temin ettikleri uyuşturucu ile İstanbul’a gitmeye çalışan 3 kişi, Gerede yakınlarında polis ekipleri tarafından durduruldu.
ASAYİŞ Haberi
İçinde uyuşturucu olan araçla karakola gitmişler

Arkadaşlarının polis otosuna bindirilmesinden sonra içinde 3 kilo uyuşturucu olan araçla arkadaşlarının içinde olduğu polis otosunu takip ettiler. Karakol önünde arkadaşları Oktay Ö.’yü beklerken araçta arama yapıldı ve 3 sanıktan ikisi orada, Durmuş Ş. ise Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşma sonrası tutuklandı. Bu kadarına da pes dedirtecek olay Bolu’da meydana geldi.

Memleketim Bolu Gazetesi’nden Elif Sarıhan’ın haberine göre, olay 26 Mart 2016 tarihinde Gerede’de meydana geldi. Ankara’dan İstanbul’a yolculuk ederken Bolu’da aramaya takılan ve hakkında yakalaması olan Oktay Ö. polis ekipleri tarafından tutuklandı. Arkadaşlarının polis otosuna bindirildiğini gören Tayfun K. ve Durmuş Ş. polis aracını karakol önüne kadar takip etti. Karakol önünde araçta yapılan aramada 3 kilo baz morfin ele geçirildi.

Ankara’dan temin ettikleri uyuşturucu ile İstanbul’a gitmeye çalışan 3 kişi, Gerede yakınlarında polis ekipleri tarafından durduruldu. Araçta bulunan Oktay Ö.’nün yakalama kararı nedeniyle polis ekipleri Oktay Ö.’yü emniyete götürmek için ekip otosuna bindirdiler. Bu sırada arkadaşlarını yalnız bırakmak istemeyen Tayfun K. ve Durmuş Ş. de araçlarıyla polisi takip ettiler. Karakolda araçta yapılan aramada çanta içinde 3 kilo eroin bulununca Tayfun K. da tutuklandı. Durmuş Ş. ise nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Mahkemeye tutuklu katılan taksi şoförü Tayfun K. 3 yıldır madde bağımlısı olduğunu, tedavisi için İstanbul’a gittiğini söyleyerek, “İçinde mal olan çanta Oktay’a aitti. Benim de haberim vardı. Bana İstanbul’dan getirdiği eroini satamadığını, geri iade edeceğini söylemişti. Birlikte İstanbul’a gitmeyi teklif etti. Kabul ettim. Birlikte benim oto kiralamadan aldığım arabayla Durmuş Ş.’yi almaya gittik. Uyuşturucuyu çanta içinde o getirdi. Yola çıktık ve Bolu’da yakalandık” dedi.

Oktay Ö. ise Ankara’da tanıştığı Erol adlı bir şahıs için İstanbul’da Müjdat adlı bir satıcıdan eroin temin ettiğini kabul etti. Satışa aracılık ettiğini söyleyen Oktay Ö., “Erol Ankara’da satmak için benden uyuşturucu istedi. Ben de İstanbul’da adını Müjdat olarak bildiğim birinden Erol’a vermek üzere eroin istedim.  Müjdat 3 kilo eroin gönderdi. Ama Erol malı beğenmediğini, iade etmek istediğini söyledi. Erol, ben İstanbul’a gidince malı arkamdan göndereceğini belirtti. Ben de kabul ettim ve Tayfun ile yola çıktım. Fakat araçta uyuşturucu olduğunu bilmiyordum” dedi.

Mahkemeye tutuksuz gelen Durmuş Ş. ise sabıka kaydı ile şaşırttı. Hurdacılık yaptığını söyleyen Tayfun K.’nın kendisine “İstanbul’a gidelim, birkaç gün takılırız” dediğini iddia eden Durmuş Ş., “Kabul ettim. Çanta benim değil. Ben çanta falan da görmedim. Olaydan haberim yok. Bana iftira atıyorlar” dedi. Durmuş Ş.’nin tam 491 adet sabıka kaydı oluğunu belirten hakim ise “Senin sayfalarca sabıkan var. Ben hepsini okuyamadım bile” dedi. Kaçma şüphesi olduğu gerekçesiyle hakim Durmuş Ş.’nin de tutuklanmasına karar verdi. Duruşma 15 Kasım 2016 tarihine ertelendi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı