Haber Detayı
01 Ocak 2021 - Cuma 15:57 Bu haber 676 kez okundu
 
Gerede'ye 1 altın, 1 bronz kazandırdılar
"Türkiye Kayak Federasyonu tarafından sezonun ikinci önemli organizasyonu olan Kayaklı Koşu Uluslararası FIS Yarışması Erzurum Kandilli’de yapıldı."
SPOR Haberi
Gerede'ye 1 altın, 1 bronz kazandırdılar

Gerede Arkut Sporcu Eğitim Merkezi sporcuları TKF tarafından Erzurum’da yapılan FIS Yarışmasında bayanlarda altın, erkeklerde ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından sezonun ikinci önemli organizasyonu olan Kayaklı Koşu Uluslararası FIS Yarışması Erzurum Kandilli’de yapıldı. Kayaklı Koşu branşının sezonun ilk yarışı olma özelliğini taşıyan organizasyona 31 sporcu katılım sağladı.

Gerede’den düzenlenen yarışlara Ayşenur Duman, Özlem Ceren Dursun, İrem Dursun, Abdullah Yılmaz, Oğuzhan Ayyıldız ve Hamit Tarık Aydın katıldı.

Organizasyonun ilk gününde Erkekler 10 kilometre klasik stilde yapılan müsabakalarda Erkeklerde Ömer Ayçiçek altın, Hamza Dursun gümüş, Abdullah Yılmaz ise bronz madalyanın sahibi oldu. Bayanlar 5 kilometre klasik yarışında ise Ayşenur Duman altın, Zozan Malkoç gümüş, Esra Akpınar ise bronz madalya kazandı.

Müsabakalar sonrasında dereceye girenlere madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ahmet Temurci, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ve Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı