Haber Detayı
28 Ağustos 2018 - Salı 08:44 Bu haber 9064 kez okundu
 
Gerede'nin yeni ağası belli oldu!..
"Gerede Belediyesi´nin organizasyonunda Esentepe Mesireliğinde gerçekleştirilen güreşlerde Er Meydanının Baş Pehlivanı Samsunlu Şaban Yılmaz olurken, er meydanının ağalığını ise bakın kim aldı?"
SPOR Haberi
Gerede'nin yeni ağası belli oldu!..

Ramazan Dede’yi Anma Etkinlikleri ve Tarihi Esentepe Yağlı Güreşleri´nin ağası Samat Köyü nüfusuna kayıtlı Ankaralı işadamı Şafak Ticaret’in sahibi İbrahim Gülmez oldu. Kıran kırana geçen ağalık seçimlerini 100 bin TL ile Geredeli hemşerimiz İbrahim Gülmez aldı.

Son dönemlerde Samat köyü ağalığını da üst üste alarak isminden sıkça söz ettiren Ankaralı işadamı Şafak Ticaret’in sahibi İbrahim Gülmez, Tarihi Esentepe Yağlı Güreşleri´nde de rekor fiyata çıkarak Gerede’nin yeni ağası oldu.

Pazar günü Gerede Belediyesi´nin organizasyonunda Esentepe Mesireliğinde gerçekleştirilen güreşlerde Er Meydanının Baş Pehlivanı Samsunlu Şaban Yılmaz olurken, er meydanının ağalığını ise 100 bin TL ile İbrahim Gülmez aldı.

Programa katılan Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Arzu Aydın, HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz,  Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay,  AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak ve protokol üyeleri ağalık seçimini kazanan İbrahim Gülmez’i tebrik etti. Ağalık seçimleri protokol üyelerinin ağa ile fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Güreş ağası İbrahim Gülmez ise doğup büyüdüğü istanbul escort memleketine ağa olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara ve protokol üyelerine teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı