Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 11:33 Bu haber 8225 kez okundu
 
Gerede'nin sevilen ismi, sevenlerini üzdü!..
"Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nda 25 yıldır genel sekreterlik görevini yürüten Şerafettin Dağyıldızı, emekli olduğunu duyurarak veda mesajı yayınladı."
EKONOMİ Haberi
Gerede'nin sevilen ismi, sevenlerini üzdü!..

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası ile adeta özdeşleşen isim Şerafettin Dağyıldızı, dün yayınladığı bir mesaj ile sevenlerini üzdü.

GTSO denildiğinde ilk akla gelen isimlerden hiç kuşkusuz biri olan Şerafettin Dağyıldızı, emekli olduğunu duyurarak sosyal medya hesabı üzerinden de yayımladığı veda mesajı ile gönülleri burktu.

25 yıldır Gerede Ticaret ve Sanayi Odası'nda aktif olarak çalışan, görev bilinci ve her daim mütebessim, samimi halleri ile ilçe kamuoyu kadar çevre ilçe ve illerde de hayli sevilen Şerafettin Dağyıldızı, yine o kendine has samimi uslubu ile kaleme aldığı veda mesajında, okuyanların gözlerinde yaş, gönüllerde hüzün oluşturdu.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı hesabından yapılan duyuruda, GTSO Genel Sekreteri Şerafettin Dağyıldızı’nın Mayıs ayı sonu itibari ile emekli olduğu belirtildi.

Ayrıca Dağyıldızı, dün sosyal medya hesabından dan paylaştığı duygu dolu açıklamada; "Mevlana’nın ifadesiyle, ‘Bir yerden göçmek ne güzel, bir yere konmak ne hoş. Bütün konuştuklarımız hep düne ait cancağızım. Artık bundan böyle yeni şeyler söylemek lazım, İnşallah bir yerden göçerken bir yere konarken hoş sada bırakanlardan dost kazananlardan olmuşuzdur," diye yazdı.

Dağyıldızı, veda mesajında şu ifadelere yer verdi; "1995 yılında bindiğimiz Gerede Ticaret ve Sanayi Odası treninden inme vakti geldi. Evet tren yolculukları güzeldir sılaya ulaştırır, her istasyon ayrı bir hikaye ayrı bir yaşanmışlık, gidersin seni getirdiği yere bazende ağaçlar dağlar gidiyor zannedersin.

Bu yolculuk esnasında TOBB Başkanı sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere TOBB camiası Gerede TSO yönetim kurulu başkanı sayın Ersin Kaşka ve değerli yönetim kurulu üyelerimizle, bugüne kadar görev yapan yapmaya devam eden Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis başkanı Meclis üyelerimiz meslek komitesi üyelerimiz,kadın ve genç girişimci kurul üyelerimiz, değerli personel arkadaşlarım, en önemliside üreten katma değer oluşturan, istihdam sağlayan yatırımını bölgesine yapan memleket sevdalısı üyelerimizle bir ekip ruhuyla Gerede için varız dedik."

Çeyrek asır boyunca görev yaptığı odasına önceki gün, bayrağı devretmek üzere veda eden Şerefattin Dağyıldızı; "Hakkımız varsa bizden tarafı helal olsun, görevimiz boyunca istemeden üzdüğümüz kırdığımız dostlardan haklarını helal etmeleri temenni ediyor saygılar sunuyorum," dedi.

Derdinin her vakit Gerede olduğunun altını çizen Dağyıldızı, açıklamasında; "Etliye sütlüye dokunmadan değil, kanun ve vicdanın izin verdiği ölçülerde temsil vebaldir düsturuyla Gerede’ye dokunmaya, Geredenin fotoğraf makinası olmaya çalıştık. Her zaman derdimiz Gerede oldu, tren bizim için iniş istasyonuna geldi.
Mevlana’nın ifadesiyle, ‘Bir yerden göçmek ne güzel, bir yere konmak ne hoş. Bütün konuştuklarımız hep düne ait cancağızım. Artık bundan böyle yeni şeyler söylemek lazım, İnşallah bir yerden göçerken bir yere konarken hoş sada bırakanlardan dost kazananlardan olmuşuzdur," sözlerini kullandı.

Gerede TSO'ya her daim başarı dileklerini de ihmal etmeyen Şerafettin Dağyıldızı, dün kaleme aldığı veda mesajında şunları kaydetti; "Görev süresince içice olduğumuz bizlerden desteğini esirgemeyen mali müşavirlerimize, bu serüvende her zaman yanımızda olan kurum müdürleri ve çalışanlarına, basınımızın değerli mensuplarına, belediye başkanlarımıza,kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum. Çeyrek asırlık bu serüvende Gerede TSO camiasına teşekkür ediyorum.

Başarılı çalışmalarının artarak devam edeceğine inandığım Gerede Ticaret ve Sanayi odası yönetiminden mesai arkadaşlarıma kadar Gerede TSO ailesine hayırlı başarılı çalışmalar diliyorum. Genç arkadaşlara bayrağı devretmek üzere 25 yıl Genel sekreter olarak görev yaptığım Gerede Ticaret ve Sanayi Odasına elveda..

Hakkımız varsa bizden tarafı helal olsun, görevimiz boyunca istemeden üzdüğümüz kırdığımız dostlardan haklarını helal etmeleri temenni ediyor saygılar sunuyorum. Eyvallah ne güzel bir sözdür; bazen bir kabulleniş, bazen bir boşveriş, bazen de yolveriş .Tüm dostlara eyvallah, kalın sağlıcakla..."

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı