Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 15:33 Bu haber 3763 kez okundu
 
Gerede'den Finlandiya'ya uzanan gurur!..
"Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Olimpik Havuz ve FIS takımı katıldığı yarışmalarda başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. "
SPOR Haberi
Gerede'den Finlandiya'ya uzanan gurur!..

Arkut Kayak Okulunda eğitim gören Geredeli kayak sporcumuz Özlem Ceren Dursun Finlandiya’da düzenlen FIS U-18 bayanlar kategorisinde grubunda birinci olarak bayrağımızı dalgalandırdı.

Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Olimpik Havuz ve FIS takımı katıldığı yarışmalarda başarılı sonuçlar almaya devam ediyor.
Sezonun ilk FIS yarışmasında Finlandiya/Olos’ta başarılı sonuçlar alan Milli sporcularımız Finlandiya’daki ikinci FIS müsabakasında da zirve yürüyüşlerini sürdürdü.

Finlandiya Saariselka’da düzenlenen Uluslararası FIS müsabakalarında U-18 Bayanlar kategorisinde Arkut Kayak Okulunda eğitim gören Geredeli kayak sporcumuz Özlem Ceren Dursun kendi yaş grubunda başarılı bir performans göstererek birinci oldu.

U-20 Erkeklerde Yusuf Emre Fırat ise kendi yaş kategorileri arasında yine kürsünün en üst basamağında kendisine yer buldu. Büyükler kategorisinde yarışan diğer sporcularımız Hamza Dursun yedinci, Ömer Ayçiçek sekizinci, Amed Oglago ise dokuzuncu sırada yer alarak önemli bir başarı elde etti.

Milli takım sporcularımız elde ettikleri sonuçlar sonrasında 100 FIS puanının altına düşerek Olimpiyat yolunda çok önemli bir adım atmış oldular. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Kayaklı Koşu takımı sporcularını ve antrenörlerini telefonla arayarak tebrik etti ve daha büyük başarılara imza atmak için çalıştıklarını dile getirdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı