Haber Detayı
04 Ocak 2021 - Pazartesi 22:47 Bu haber 1948 kez okundu
 
Gerede'de ne zaman tatil olacak?
"Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü., uzaktan eğitimin ilk döneminin 22 Ocak Cuma gününe kadar devam edeceğini belirtirken, aynı günden itibaren ise karne dağıtımlarının yapılacağını duyurdu."
EĞİTİM Haberi
Gerede'de ne zaman tatil olacak?

Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilkokul, ortaokul ve liselerdeki uzaktan eğitiminin (online eğitim) tatil dönemi hakkında bilgilendirme yaptı.

Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamasında; uzaktan eğitimin ilk döneminin 22 ocak cuma gününe kadar devam edeceğini belirtirken, aynı günden itibaren ise karne dağıtımlarının yapılacağını duyurdu.

Öte yandan 25 Ocak 'ta başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenerek 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine ise 15 Şubat'ta başlanacağı kaydedildi.

Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Bakanlığımız tarafından bazı düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre; İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.


İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir. 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır. 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.”

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı