Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 22:42 Bu haber 4325 kez okundu
 
'Gerede'de 100 yıllık hayalimizin gerçek olduğunu görüyoruz'
"Gerede OSB'de faaliyete geçen deri fabrikalarını gezen Belediye Başkanı Mustafa Allar ve beraberindeki heyet, çalışmaları da yerinde inceleme fırsatı buldu. Başkan Allar, ziyaret sırasında; 'Bu çağ atlamaktır,' sözleri ile yeni fabrikaların ihtişamına işaret etti."
EKONOMİ Haberi
'Gerede'de 100 yıllık hayalimizin gerçek olduğunu görüyoruz'

Deri OSB’de fabrikalar yükselmeye devam ediyor. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar üretime başlayacak olan ve temelleri atılan fabrikaları ziyaret etti. Belediye Başkanı Mustafa Allar’a; Gerede’de 15 yıl belediye başkanlığı yapan Ömer Baygın eşlik etti. Heyet, İlçenin medar-ı iftiharı olan ve her sene 500 öğrenciye burs veren GERKAV Vakfı için hayırsever iş insanlarından gerekli desteği sağlamak için de görüşmeler yaptı.

Deri OSB'ye geçtiğimiz günlerde bir dizi çıkarma yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, GERKAV'a burs desteği için Geredeli işadamlarına ziyaret ettiklerini anlatarak; "Vakfın kurucu üyelerinden Eski Belediye Başkanımız Ömer Baygın ağabeyimizle Deri OSB’de fabrikaların yapımı tamamlanan ve devam eden inşaatları inceledik," diye konuştu.

Başkan Allar, açıklamasında; “500 üniversite öğrencisine burs veren GERKAV Vakfımıza burs talep etmek üzere işverenlerimizi ziyaret ettik. Gerede, Ankara, Kocaeli ve İstanbul başta olmak üzere buralarda yaşayan Geredeli hayırseverlerimiz sayesinde yaklaşık 30 yıldır binlerce öğrenci okutan Gerkavımıza destek olmak üzere Vakfın kurucu üyelerinden Eski Belediye Başkanımız Ömer Baygın ağabeyimizle Deri OSB’de fabrikaların yapımı tamamlanan ve devam eden inşaatları inceledik," sözlerine yer verdi.

Gerede OSB'de faaliyete geçen deri fabrikalarını da gezen Başkan Allar ve beraberindeki heyet, çalışmaları da yerinde inceleme fırsatı buldu.


Ziyaret sonrasında bilgilendirme yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, eski tabakhanelerde 300-500 m2lik, 2-3 katlı dar ve zor koşullardan şimdi en küçüğü 3bin m2 olan tek katlı geniş, konforlu, düzenli gerçek fabrikalara geçiş yapıldığının altını çizerek; "Bu çağ atlamaktır," sözleri ile yeni fabrikaların ihtişamına işaret etti.

Başkan Allar, şöyle konuştu; "Üretime geçen Vizyon Guruba ve Çalışganoğlu Deriye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Hem işçimiz hem de işverenlerimiz mutlu. Eski tabakhanelerde 300-500 m2lik, 2-3 katlı dar ve zor koşullardan şimdi en küçüğü 3 bin m2 olan tek katlı geniş, konforlu, düzenli gerçek fabrikalara geçiş yapıldı. Bu çağ atlamaktır. Deri OSB’de yapımı tamamlanan, yapımı devam eden ve ruhsat alan fabrika sayısı 50’ye yaklaştı. İşçi ve işverenlerimize, Geredemize hayırlı olsun. Yüz yıllık hayalimizin gerçek olduğunu görmek hepimizi mutlu etti. Bu vesile ile ilçe istihdamımıza büyük ölçüde katkı sağlayan işverenlerimize teşekkür ediyor, yeni fabrikaların ilçemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı