Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 15:06 Bu haber 646 kez okundu
 
Bolu genelinde kaç ton dağıtacaklar
"Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin’in 2020 yılının son günlerinde Bolu çiftçisi için kullanılmak üzere çıkardığı ek ödenekle dane mısır, yağlık ayçiçeği ve arpa tohumu alınarak çiftçilere dağıtılmaya başlandı."
EKONOMİ Haberi
Bolu genelinde kaç ton dağıtacaklar

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in geçen sene Bolu çiftçisi için kullanılmak üzere çıkardığı 900 bin liralık ek ödenekle alınan arpa tohumu, dane mısır ve yağlık ayçiçeği gibi ürünler çiftçilere dağıtılmaya başlandı.

Bakan yardımcısı Fatih Metin ülke genelinde arz açığı olan dane mısır, yağlık ayçiçeği ve arpa tohumu alımında Bolu çiftçisinin sıkıntı yaşamaması için 2020’nin son aylarında 900 bin liralık ek ödenek çıkartmıştı. Alınan ödenek sayesinde Tarım İl Müdürlüğü tarafından

Konuyla ilgili Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri yaptığı açıklamada tohum dağıtımlarına devam edileceğini belirtilerek; “Bakan Yardımcımız Fatih Metin’in, Bolulu çiftçilerimiz için kullanılmak üzere İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne gönderdiği ödenek, ülkemizde arz açığı olan dane mısır, yağlık ayçiçeği ve arpa tohumu alımı yapılacak ve 50 hibe destekli olarak çiftçilerimize dağıtılacaktır. İlk etapta 4.000 dekar alan için 80 ton arpa tohumu alınarak üreticilerimize dağıtımına başlanmıştır. Yazlık ekim sezonu bitmeden dağıtımlar tamamlanacaktır.
Bununla birlikte 3.500 dekar alan için 500 torba dane mısır ve 8.000 dekar alan için ise 400 torba yağlık ayçiçeği tohumları, mart ayı içerisinde alınarak yoğun ekim yapılan Merkez ve Göynük ilçelerimizdeki üreticilerimize dağıtılacaktır. Amacımız üreticilerimizin en büyük girdilerinden olan tohumu uygun fiyata tedarik etmek ve üretimimizi arttırmak olup yeni projelerimiz yıl içerisinde devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı