Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 15:45 Bu haber 389 kez okundu
 
Bolu çiftçisine 900 bin lira ödenek
"Yıl boyunca Bolu çiftçisinin tüm isteklerini yerine getiren Bakan yardımcısı Fatih Metin, yılın son haftası ek olarak, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün kullanması için 900 bin liralık ödeneği İl Özel İdaresi hesaplarına aktardı."
EKONOMİ Haberi
Bolu çiftçisine 900 bin lira ödenek

Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin, yılın son haftasında Bolu çiftçisi için kullanılmak üzere 900 bin lira ödenek gönderdi.

Yıl boyunca Bolu çiftçisinin tüm isteklerini yerine getiren Bakan yardımcısı Fatih Metin, yılın son haftası ek olarak, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün kullanması için 900 bin liralık ödeneği İl Özel İdaresi hesaplarına aktardı.

Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin tarafından İl Özel İdaresi hesaplarına aktarılan 900 bin lira ödenek 2021 yılında Bolu çiftçisi için kullanılacak. Gelen bu ödenek ile İl Müdürlüğü, Bolulu çiftçilerin ihtiyacı olan tarımsal girdilerden tohumluk temin edilerek 75 hibeli olarak dağıtımı gerçekleştirilecek.
Dağıtılacak tohumluklar özellikle ülkemizde arz açığı olan buğday, mısır, ayçiçeği, arpa vb. gibi ilimizde de ürün deseninde bulunan bitkilerden oluşacak. Yine gelen ödenek ile tohumluk haricinde küçük aile işletmelerine yönelik sera yapımı, çilek, ahududu ve böğürtlen gibi gelir getirici projeler uygulanarak Bolulu çiftçileri desteklenecek.

Bu desteklemelerle ilgili Bolulu çiftçilerimizin il ve ilçe tarım müdürlüklerimize müracaat etmeleri yeterli olacak. 

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı