Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 15:49 Bu haber 2992 kez okundu
 
'Biliyoum ki bunu diyenler daha az..'
"Yapılan kaldırım ve kilit parke çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Allar, 4,5 yılda 130.000 ton sıcak asfalt attıklarını belirterek; "130.000 m2 kilit parke taşı döşedik," diye konuştu."
GÜNDEM Haberi
'Biliyoum ki bunu diyenler daha az..'

Göreve geldiği 2014 yılından bu tarafa “vatandaşlarımın ayağı çamura değmeyecek” sloganıyla görev yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar; asfalt, kaldırım, tretuar çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor.

Yıllık ortalama 15 Km asfalt, 3 Km de kilitli parke çalışması yapıldı. Program dahilindeki Kitirler Mahallesi Ceylan ve Çamdibi Sokak, Orta Mahalle Saraç Osman Sokak, Büyük Cami Sokak, Tarla Sokak ve Vuslat sokak,  Yeni Mahallede Merkez Camii Sokak’ta Kilitli parke çalışmaları tamamlandı. Seviller Mahallesi’nde Yeni Hal Sokak, Hafız Esat Gerede Caddesi, Yeni Mahalle Nalbant Caddesi, Mimar Sinan Caddesi, H. Baki Çevikoğlu Caddesi, Dereboyu Caddesi, Rüzgâr Sokak ve Mert Sokak’ta yıpranmış ve ekonomik ömrünü tamamlamış kaldırımlar yenilenerek vatandaşın hizmetine sunuldu.

İlçemizin birçok ihtiyaç duyulan yerinde tamamlanan; Atatürk Bulvarı  üst yol, Kabiller Mahallesi’nde Kaya Sokak, Dayıoğlu Mahallesi’nde Osmanlı Caddesi, Köroğlu Caddesi, Seviller Mahallesi’nde Sakarya Caddesi, Abdurrahman Şahin Caddesi ve Yeni Mahalle’de Mimar Sinan Caddesi’nde  kaldırım ve kilit parke çalışmaları devam ediyor.

Yapılan Kaldırım ve kilit parke çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Allar, 4,5 yılda 130.000 ton sıcak asfalt attıklarını belirterek; "130.000 m2 kilit parke taşı döşedik," diye konuştu.

Mustafa Allar, yaptığı açıklamada; "Göreve geldiğim günden bu yana ilçemiz mahallelerinde ayrım yapmadan, ihtiyaca binaen ve halkımız tarafından şikayet konusu olan yerlerde çalışmalar yaptık. Bazen “ne gereği vardı” serzenişleri duyuyoruz. Bu da güzel. Normalde çalışmayan eleştirilir. Biz ise yaptığımız çalışmalardan dolayı zaman zaman bu yollar idare ederdi deniliyor. Biliyoum ki bunu diyenler daha az. Biz AK Masamız ve sosyal medya aracılığı ile bize ulaşan şikayetleri ekiplerimize yerinde inceleterek karar veriyoruz. Milletimizin parasını gereksiz yere çarçur etmedik. 4,5 yılda 130.000 ton sıcak asfalt attık. 130.000 m2 kilit parke taşı döşedik. Bu 54 Km yola, 15 Km Kilitli Parkeye tekabül eder. Göreve geldiğimizde halkımızın ayağı çamura değmeyecek dedik ve bugün yüzde 90 seviyelerinde bunu başardık. Şu anda sadece yeni yapıların yapılacağı ve gelişime müsait yerler kaldı. Çalışmalarımız halkımıza hayırlı olsun. Onların hayır duaları, Allah razı olsun demeleri bize yeter,” sözlerine yer verdi.

ataköy escort

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı