İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kural zamanı!
Kural zamanı!
'Yarbay'ı kaybettik!
'Yarbay'ı kaybettik!
Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 16:17 Bu haber 1929 kez okundu
 
'Ben, Milli Eğitim Müdürü'nün oğluyum!'
"İstanbul Fındıkzade’den 200 TL karşılığında aldıkları sahte 1200 TL’yi Gerede’de harcamak isterken yakalanan biri kadın 3 kişinin yargılanmasına başlandı."
ASAYİŞ Haberi
'Ben, Milli Eğitim Müdürü'nün oğluyum!'

İstanbul Fıkdıkzade’den 200 TL karşılığında sahte 1200 TL aldıktan sonra Gerede’de sahte paralarla alışveriş yaparken yakalanan şahıslardan biri tutuklu bulunduğu cezaevinden getirilerek hakim karşısına çıktı. Sanık “Ben Milli Eğitim Müdürünün oğluyum. Sahte parayla ilgim yok” diyerek kendini savundu.

Ebru Eyvazoğlu'nun haberine göre; İstanbul’da Fındıkzade’den 200 TL karşılığında aldıkları sahte 1200 TL’yi Gerede’de harcamak isterken yakalanan biri kadın 3 kişinin yargılanmasına başlandı. Sanık Z.N.S. ayağı kırık olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmazken, sanıklardan M.A.’nın da firari olduğu ifade edildi.

Bolu Cezaevi’nde tutuklu bulunan M.K. Jandarma tarafından duruşmaya getirildi. Z.N.S. ve M.A.’nın ekonomik sorunlar nedeniyle İstanbul’da kendi evinde kaldıklarını ancak para bitince de Tosya’ya gitmek istediklerini söyleyen M.K. “Benim babam Milli Eğitim Müdürü. Sahte parayla ilgim yoktu. Bir ortamda Z. ve M. ile tanıştım. Onlar İstanbul’da parasız kalınca M.’nin cep telefonunu 200 TL’ye sattık. Sonra bana bir adres tarif ettiler. Fındıkzade’de ismini Semih olarak bildiğim birinden 200 TL karşılığında 1200 TL aldım. Kayseri’ye eşimi almaya gideceğim için bir araç kiraladım. M. ve Z.’yi de bırakmak üzere yola çıktık. Yolda Z.’nin telefonu bozulduğu için Gerede’de onu yaptırmak istedi. Sahte paralar Z.’nin çantasındaydı. Telefoncuya sahte banknotlardan verildi. Başka banknot harcanmadı” dedi.

Sahte paraları yol boyunca harcamak gibi niyetleri olmadığını söyleyen M.K., “Aramada da 8 banknot Z.’nin çantasında, 2 tanesi de üzerinde bulundu. Benim sahte banknotlarla ilgim yok. Otomobile benzin alırken de cebimdeki gerçek paradan verdim” dedi.

Mahkeme Başkanı “Milli Eğitim Müdürünün oğluyum diyorsun. Eğitimci bir babanın oğlunun sahte parayla ne işi olur” dedi. Firari durumdaki Mehdi A. için de yakalama kararı çıkarıldı. M.K.’nın cezaevinde kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmesine karar verildi. 

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı istanbul escort