Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 12:59 Bu haber 575 kez okundu
 
Başkan Gayret'ten dikkat çeken açıklama; 'Fedakarlık beklemekteyiz..'
Devletin istihdam noktasında büyük işletmelere teşvik verdiğini hatırlatan Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı çağrıda; "İşsizlik ile mücadele kapsamında yapılan bu teşviklerden esnafımızın da faydalanmasını istemekteyiz," dedi.
EKONOMİ Haberi
Başkan Gayret'ten dikkat çeken açıklama; 'Fedakarlık beklemekteyiz..'

Gerede Şoförler Odası ve Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Tahir Gayret, yeni yılla birlikte esnafı direkt ilgilendiren bazı ödemelere yeni zamlar geldiğini anımsatarak, desteğe ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı çağrıda; “Devletimizden fedakarlık beklemekteyiz, esnafımız bu desteğe ihtiyaç duymaktadır” sözlerine yer verdi.

Başkan Gayret, açıklamasında; "Birçok esnafımızın dev markalar ile orantısız bir rekabet içerisinde bulunduğu ve iş yerlerini kapatarak farklı işler arayışına girdiği bu zorlu günlerde gelen bu artışı birçok esnafımızın ödemesi mümkün değildir," dedi.

BESOB Başkanı Tahir Gayret, sosyal medya hesabı üzerinden şunları dile getirdi; “Yeni yıla girmemiz ile birlikte bildiğiniz gibi esnafımızı direk ilgilendiren bazı ödemelere yeni zamlar gelmiştir. Bunların başında tüm esnafımızı yakından ilgilendiren BAĞ-KUR ödemelerine gelen artış dikkat çekmektedir. 2021 yılında BAĞ-KUR için ödememiz gereken rakam 1234.25TL indirimli ise 1055.36 TL olarak belirlenmiş ve belirlenen bu rakam esnafımız için ciddi bir yük haline gelmiştir. Birçok esnafımızın dev markalar ile orantısız bir rekabet içerisinde bulunduğu ve iş yerlerini kapatarak farklı işler arayışına girdiği bu zorlu günlerde gelen bu artışı birçok esnafımızın ödemesi mümkün değildir."

Devletin istihdam noktasında büyük işletmelere teşvik verdiğini hatırlatan Gayret; "İşsizlik ile mücadele kapsamında yapılan bu teşviklerden esnafımızın da faydalanmasını istemekteyiz," diye konuştu.

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "Devletimiz istihdamı arttırmak için büyük işletmelere birçok teşvik vermektedir. İşsizlik ile mücadele kapsamında yapılan bu teşviklerden esnafımızın da faydalanmasını istemekteyiz. BAĞ-KUR primlerinin en azından belirli bir kısmını esnafa destek olmak için devletimizin karşılaması birçok esnafımızı rahatlatacak bir hamle olacaktır. Bir yandan istihdamın artması diğer yandan esnafımızın rahat nefes alarak işletmelerini ayakta tutmaları ülke ekonomimiz için oldukça önemli hamleler olacaktır. Esnafımız, Türk ekonomisinin bel kemiğidir, iç piyasada ne kadar güçlü olursak dış piyasa için o kadar umutlu oluruz. Bu nedenle devletimizden fedakarlık beklemekteyiz, her zaman devletinin yanında olmuş esnafımız bu desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu vesile ile 2021 yılının necip milletimize ve esnafımıza hayırlar getirmesini temenni eder, ülkemiz için güzel bir yıl olmasını dilerim."

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı