Haber Detayı
09 Kasım 2017 - Perşembe 13:02 Bu haber 3812 kez okundu
 
Başkan Allar, hibeyi kaptı!..
Hibe alan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; "En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır," dedi.
EĞİTİM Haberi
Başkan Allar, hibeyi kaptı!..

Geredeli öğrencinin adeta ikinci evi halini alan Ramazandede Bilgievi'nde yenilikler, hizmetler bitmiyor. Örneklerine büyükşehirlerde rastladığımız bilgievi hizmetini ilçemizde de devam ettiren Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; "En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır, " diye konuştu.

Gerede Bilgievi'nde eğitim alan öğrencilere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla; 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet yazıcı, 1 adet projeksiyon ve perdesini hibe olarak alan Başkan Allar, insan odaklı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Hacettepe Üniversitesi bünyesinde faaliyet kayseri escort gösteren Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi tarafından yürütülen HİK (Herkes İçin Kütüphane) Projesi kapsamında Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi; yazıcı, dizüstü bilgisayar, projeksiyon ve projeksiyon perdesi hibesi aldı.


Geçtiğimiz sene de aynı proje kapsamında 5 bilgisayar hibe alan bilgievi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında kurslara katılan 2.3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin velilerine yönelik Temel Bilgisayar Eğitimi, e-devlet, e-belediye gibi hizmetler başta olmak üzere internet üzerinden sunulan hizmetlerin eğitimlerine başlandı. Ayrıca “Kadın Sağlığı Platformu” Webinar (İnternet üzerinden yapılan seminer) serisi velilere dinletilmeye devam ediyor.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gelişimlerine katkıda bulunmak Gerede Belediyesi olarak en öncelikli görevlerimizden," sözlerine yer verdi.

Başkan Allar, açıklamasında; "Öğrencilerimize ücretsiz eğitim verdiğimiz ödüllü Bilgi Evimizde daha iyi hizmet verebilmek amacıyla katıldığımız proje kapsamında 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet yazıcı, 1 adet projeksiyon ve perdesi hibe aldık. En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gelişimlerine katkıda bulunmak Gerede Belediyesi olarak en öncelikli görevlerimizden. Onlar için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bilgisayar sınıfımızda hem öğrencilerimize hem de velilerimize bilgisayar kullanımı noktasında eğitimler veriliyor. Ayrıca, İngilizce, Matematik, Değerler Eğitimi derslerinin yanında velilerimize de Rehberlik ve Bilgisayar eğitimleri verdiğimiz Bilgi Evimize Öğrencilerimizi ve velilerimizi bekliyoruz. Hacettepe Üniversitemize, herkes için kütüphane projesini yürüten ve emeği bulunan tüm değerli hocalarıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı