Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 09:39 Bu haber 2316 kez okundu
 
Geredeli Gayret ile Bolu'da yeniden!..
"BESOB Olağan genel kurulu Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurulda, tek liste halinde yapılan seçimlerde mevcut BESOB Başkanı Tahir Gayret, tekrar başkanlığa seçildi."
EKONOMİ Haberi
Geredeli Gayret ile Bolu'da yeniden!..

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nin 25’nci Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Genel kurulda gerçekleşen seçimde tek liste ile aday olan mevcut Başkan Tahir Gayret üyelerinin oylarıyla güven tazeledi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nin 25’nci Olağan Genel Kurulu’na AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, bürokratlar, iş adamları ve esnaf odaları katıldı.

“ERKEN SEÇİMİN HİÇ KİMSEYE FAYDASI YOK”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan konuştu. Özcan konuşmasında 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlere değinerek; “24 Haziran’da ve 8 Temmuz’da iki kez seçime gideceğiz. Siyasi öngörüm bunu görüyor. Biz 8 Temmuz’daki seçimle ilgili sandık görevlilerimizi belirlemeye başladık. İnşallah 24 Hazirandan sonra oluşacak yeni meclis yapısıyla uyumlu bir Cumhurbaşkanı seçilirde gerçekten Türkiye 5 yıl istikrarlı bir döneme girer. İnşallah bu seçim son erken seçimi olur. Çünkü erken seçimin vatandaşa, esnafa, iş adamlarına kısacası erken seçimin hiç kimseye faydası yok” şeklinde konuştu.

“DEMOKRASİLERDE HAKEM MİLLETTİR”

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise şunları ifade etti; “ Türkiye 26’ncıyken 16’ncı en büyük ekonomi olan, büyüyen, değişen, gelişen, devasa projeleriyle eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata dair bir dönüşümün içerisinde. Demokrasilerde hakem millettir.”

SANAYİ’NİN TEMELİ HAZİRAN’DA ATILACAK

Son olarak BESOB Başkanı Tahir Gayret şunları söyledi; “2012 yılında o dönemin Başbakanı günümüzün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bolumuzdaki tüm esnafların şehir için ihtiyaç olan Bolu Büyük Sanayi Projesine Ticaret ve Sanayi Odamızla beraber ortak başladık. Maalesef bir iş kazası geçirdik ve 7 senedir de bunun ızdırabını çekiyorum. Bu konuda yönetim ve denetim kurulum çok büyük öz verilerde bulundular. Hayatımın bu 7 senesi benim hayatımdan 14 yılımı aldı. Ama şu anda gururla, sevinçle hükümetimiz ve TOKİ ile yaptığımız çalışmalar neticesinde sonuç noktasına geldik. İhalesi 30 Ocak 2018 yılında bitti. Şu an sanayimizin yerinde şantiye kuruldu. Nasip olursa siyasilerimizin durumlarına göre 8 veya 12 Haziran arasında sanayimizin temelini hep beraber atacağız.”

Konuşmaların ardından gerçekleşen seçimde Tahir Gayret üyelerinin oylarıyla tekrar BESOB’un başkanı seçildi.

Başkan Tahir Gayret’in yönetimi şu şekilde oluştu;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Selahattin Ayen, Mahmut Koçak, Necati Yaşlı, Mustafa Kalaycı

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Nazım  Gökdaş, Muhittin Akkuş, Şener Köroğlu, Rıza Açıkgöz, Sibel Çetinkaya

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Abdullah Güler, Burhan Eröz, Murat Abak

Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Mehmet Karaman, Sefa Çelik, Cihan Sezer

Disiplin Kurulu Asil Üyeler: Mustafa Altındal, Tekin Eser, Necati Demir

Disiplin Kurulu Yedek Üyeler: Osman Yılmaz, Mehmet Ok, Fikret AtalayaKaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı