Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 10:19 Bu haber 1333 kez okundu
 
Tavsiyeler verildi, ikramlar yapıldı..
"Derslerde Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (A.S)'i tanıtıcı ayet ve hadislere yer verildi. "
EĞİTİM Haberi
Tavsiyeler verildi, ikramlar yapıldı..

Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi’nde Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri düzenlendi.  Bilgievinin panolarında etkinlik çalışmaları sergilendi.

Derslerde Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (A.S)'i tanıtıcı ayet ve hadislere yer verildi. Peygamberimizin çocuklara ve gençlere verdiği önem ile ilgili hikayeler ve hadislerden bahsedildi. Hz. Muhammed'in merhameti, sabrı, güvenilir ve dürüst olması anlatıldı.

Hz. Muhammed (S.A.V)'in insanlık için bir kurtuluş vesilesi olduğu, Hz. Muhammed'in hayatını örnek alarak yaşayanların olgun birer Müslüman olabileceği anlatıldı.

Yine Mevlid gecesinde öğrencilere, akraba ziyaretlerinin yapılması, komşulara ikramda bulunulması, sadaka verilmesi ve bolca efendimize salavat getirmeleri tavsiyesinde bulunuldu. Hafta boyunca öğrencilere ve velilere lokum ikramı yapıldı.

Bilgievi öğrencilerinin ve velileri tarafından doğum yılına istinaden hafta boyunca evlerde 14.447 Salavat-ı Şerif’e Okundu. Bilgievinde hazırlanan lokumlar Bilgievine gelen misafirlere ikram edildi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı