İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ziyarette anlattılar..
Ziyarette anlattılar..
bodrum cica
bodrum cica
Haber Detayı
25 Mayıs 2018 - Cuma 17:34 Bu haber 1923 kez okundu
 
Gerede'de 150 öğrenci..
"Örneğine büyükşehirlerde rastladığımız bilgievlerini ilçemizde de faaliyete geçiren Gerede Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ederken, Ramazan Dede Bilgievi her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerin adeta kitap okuma yuvası oldu."
EĞİTİM Haberi
Gerede'de 150 öğrenci..

Geredeli öğrencilerin adeta ikinci adresi halini alan bilgievi, deyim yerindeyse bilgi saçmayı sürdürüyor. Gerede Belediyesi bünyesinde kurulan Ramazan Dede Bilgievi, gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor.

Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi velilere yönelik düzenlediği etkinliğin ardından bu haftada derslere katılan 2, 3, ve 4.sınıf öğrencilerini mutlu etti.

2017-2018 eğitim öğretim yılında İngilizce, matematik ve değerler eğitimi derslerine katılan öğrenciler için geçtiğimiz günlerde belge takdim töreni düzenlendi.

Törene Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Belediye Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Şişman katıldı. Belediye Başkanı Mustafa Allar önce şark odasında velilere hitap etti. Başkan Allar; “Siz değerli hanımefendiler kış yaz çocuklarınızın ellerinden tuttunuz okul sonrası ve Cumartesi günleri Bilgievimize getirdiniz sizlere müteşekkiriz” dedi.

2500 üyeli Ramazan Dede Bilgi Evine 2017-2018 eğitim öğretim yılında aralıksız devam eden 150 öğrencinin belge aldığı tören sonrasında veliler, Başkan Allar’a verilen hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı