Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 10:34 Bu haber 1930 kez okundu
 
Binlercesini okudular!..
"Geredeli öğrencinin adeta ikinci evi halini alan Ramazandede Bilgievi'nde yenilikler, hizmetler bitmiyor. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu vurgulayarak; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gelişimlerine katkıda bulunuyoruz,” şeklinde konuştu."
EĞİTİM Haberi
Binlercesini okudular!..

Örneğine büyükşehirlerde rastladığımız bilgievlerini ilçemizde de faaliyete geçiren Gerede Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ederken, Ramazan Dede Bilgievi her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerin adeta kitap okuma yuvası oldu.

Geredeli öğrencilerin adeta ikinci adresi halini alan bilgievi, deyim yerindeyse bilgi saçmaya devam ediyor. Gerede Belediyesi bünyesinde kurulan Ramazan Dede Bilgievi, gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor.

Gerede Belediyesi tarafından kurulan Ramazan Dede Bilgievi, geliştirdiği projeler ile ilçedeki öğrencilerin adeta ikinci eğitim yuvası haline geldi. Bilgievi öğrencilerin kitap okuyarak hoşça vakit geçirmesine öncülük ederek takdir topluyor.

Kitap okumak etkinliğine katılan öğrenciler için geçtiğimiz günlerde Gerede Belediyesi çok amaçlı salonda düzenlenen plaket törenine Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Özcan, Hasan Hüseyin Şişman, Birim amirleri ve öğrenci yakınları katıldı.

Bilgievi’nde 7 ay boyunca 2, 3, 4. sınıflardan kitap okuma etkinliğine katılan 150 öğrenciden 30 öğrenci en az 50 kitap okuyarak plaket almaya hak kazandı. En çok okuyan öğrenci 120 kitap ile Mert Tok oldu. Etkinlik kapsamında öğrenciler yıl boyu 2127, toplamda da 4200 kitap okuyarak Türkiye ortalamasının üzerine çıktı. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, kitap okuyan öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek plaket takdim etti.

Gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağladıklarını dile getiren Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı konuşmada, “Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievinde çocuklarımıza kitap okumayı sevdirip, okuma alışkanlığı kazandırıyoruz. Velilerine de aile ve çocuk eğitimi destekleyici kitaplar sunuyoruz. Bilgievi kütüphanemizde 4000’e yakın kitapla çocuklarımıza ve gençlerimize kitap okumayı sevdiriyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlıyoruz” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı