Haber Detayı
31 Temmuz 2016 - Pazar 23:23 Bu haber 2930 kez okundu
 
Küpçü, yalnız bırakmıyor
FETÖ darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milleti sokağa davet ettiği andan itibaren hem Gerede de hem de Bolu meydanında halkı ile birlikte demokrasi nöbeti tutan Fehmi Küpçü, millet ile birlikte sabah saatlerine kadar meydanı bırakmıyor.
GÜNDEM Haberi
Küpçü, yalnız bırakmıyor

FETÖ terör örgütünce gerçekleştirilmek istenilen darbe girişimin ardından bugüne değin TBMM, Bolu, Gerede arasında mekik dokuyan ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, meydanlardan ayrılmıyor.

15 Temmuz cuma günü darbe teşebbüsü sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, milleti sokağa davet ettiği andan itibaren hem Gerede de hem de Bolu meydanında halkı ile birlikte demokrasi nöbeti tutan Fehmi Küpçü millet ile birlikte sabah saatlerine kadar meydanı bırakmıyor.

Ak Parti Bolu Milletvekili TBMM Başkanlık Divan Üyesi Fehmi Küpçü demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslenerek, “Bizde ki iman sevgisi, vatan sevgisi oldukça bu alçaklara prim vermeyerek vatanımızı teslim etmedik,” diye konuştu.

Küpçü, şunları aktardı; “Darbenin duyulduğu andan itibaren demokrasi nöbeti tutan tüm hemşerilerimize, AK partililere, ülkücülere, alperenlere, milli görüşçülere, sosyal demokratlara hasılı kelam bu alanı dolduranlara ve hassaten memleketini milletini medeniyetini ve medeniyetinin kodlarını seven siz değerli nöbet tutan kardeşlerimi yürekten selamlıyorum.

Evet değerli dostlar biz bir süreç yaşıyoruz. Bu aziz ve necip Türk milletine yapılmış bir operasyondu. Perşembe günü OHAL ilan edildi.

Geçmişte OHAL milleti sindirmek için yapılırdı. Bakın bugün yapılan Olağan Üstü Hal paralelci cuntalara darbeye teşebbüs eden aynı zamanda halkına ateş eden insanlıktan yoksunlara karşı milletini korumak muradıyla millet lehine yapıldı.

Bildiğiniz üzere 15 Temmuzda darbeci cuntalar ülkeye darbe yapmak istedi. Halkın üzerine ateşler açtılar, Özel Hareket polislerimizin üzerine ateş açtılar, şehitlerimiz oldu, gazilerimiz oldu, ama çok şükür ki millet vatanı uğruna yüreğindeki iman gücü ile bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanını bu milletin aziz kıldığı vatanını teslim alacaklarını zannedenler büyük hüsrana uğradılar.

Bunlar Paralel çete üyeleri, Fetö üyelerinin gözü öylesine kana bulanmış ki vatanı uğruna kendini siper eden halkını karşısına alarak savunmasız bir şekilde üzerlerine ateş ederek dağıtmaya çalıştılar. Ama dediğim gibi bizde ki iman sevgisi, vatan sevgisi oldukça bu alçaklara prim vermeyerek vatanımızı teslim etmedik.

Aziz milletim, Darbe girişiminden bu yana vatan nöbeti tutan kardeşlerim, sizler bu vatanın bekasını sağlamak için gündüzleri işyerinize gidip gece nöbet tutmaya gelen her bir nefer vatanını ve milletini seven kahramanlarsınız.

Bizler Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’dan ikinci emir gelene kadar meydanları boş bırakmayacağız. Demokrasi nöbetleri süresince her akşam sabahın ilk ışıklarına kadar bizleri yalnız bırakmayan başta saygıdeğer halkımıza, Siyasi Partilerimizin Başkanları ve Üyelerine, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Üyelerine, Belediye Meclis Üyelerine ve Belediye Personeline şükranlarımı sunarım."

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı