Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 16:33 Bu haber 3527 kez okundu
 
MÜSİAD'da bir Geredeli!
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Bolu Şubesi olağan kurulu yapıldı. Tek liste ile aday olan Abdullah Abat MÜSİAD’ın yeni başkanı olurken, Gerede’nin kilometre taşlarından, ünlü isim Ali Sağol da yönetime giren isim oldu.
- Haberi
MÜSİAD'da bir Geredeli!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Bolu Şubesi’nin ikinci olağan genel kurulunda Gerede’nin önemli isimleri arasında gösterilen, tanınmış işadamı Ali Sağol da yer aldı. Sağol aynı zamanda Genel Kurulu yöneten isimler arasında yer aldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Bolu Şubesi’nin ikinci olağan genel kurulu yapıldı. Genel Kurulda yapılan seçimlerde, tek liste ile aday olan Abdullah Abat, MÜSİAD’ın yeni başkanı oldu.

Bolu’da hizmet veren bir otelde düzenlenen genel kurula, MÜSİAD Bolu Şubesi üyeleri katıldı. Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan genel kurul, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Genel Kurul’da, dernek faaliyetleri ile ilgili, katılımcılara, bir slayt gösterisi izletildi. Açılış ve protokol konuşmalarının ardından yapılan seçimde, tek liste ile aday olan Abdullah Abat, MÜSİAD Bolu Şubesinin yeni başkanı seçildi.

Yapılan seçimde MÜSİAD Bolu Şube Başkanlığına seçilen Abdullah Abat, "İki yılı aşkın bir süre önce büyük bir enerji ve sinerji ile beraber Bolu'muza kazandırdığımız bu derneğin bayrağını ileri taşımak adına geçmiş dönemlerdeki yönetim kurulu üyelerimiz, geçmiş dönemdeki başkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Yüksek ahlak ve yüksek teknolojinin ana kriterleri olan MÜSİAD'ın Bolu'muza daha çok genç iş adamları, ahlak ve maneviyatı yüksek genç iş adamları kazandırma noktasında bayrağı bir adım daha ileri taşıyacağımıza inanıyorum. Çünkü MÜSİAD sadece ulusal olarak değil, uluslararasında da söz sahibi olan bir dernek. Bizi diğer STK'lardan veya iş adamları derneklerinden ayıran, daha çok hak ve helal noktasında ayrımını yapabilen işadamlarından ve bu anlamda kendi yaşantılarını bu düzende devam ettiren genç işadamlarını bu derneğe kazandırma amacımızdır" dedi.

Bolu Şubesi yönetiminde Ali Sağol dışında Ankara'nın önemli esnaflarından Geredeli hemşehrimiz İbrahim Ercan da yer aldı.

MÜSİAD Bolu Şubesi Genel Kurulunda yapılan seçimde göreve gelen yönetim kurulu; Abdullah Abat, Ali Sağol, Ayhan Eren, Davut Uzun, Erkan Bozacı, Fatih Öztemel, İbrahim Ercan, Mustafa Özkoparan, Şaban Kök ve Talip Özcan isimlerinden oluşuyor.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı