Haber Detayı
30 Temmuz 2016 - Cumartesi 21:51 Bu haber 6962 kez okundu
 
'Yargıyı FETÖ’den temizleyeceğiz'
FETÖ’nün hedefe yerleştirdiği HSYK Başkan Vekili Geredeli hemşehrimiz Mehmet Yılmaz, FETÖ’nün yargıdaki uzantılarıyla verilen mücadelenin ayrıntılarını anlattı.
GÜNDEM Haberi
'Yargıyı FETÖ’den temizleyeceğiz'

Geredeli sevilen hemşehrimiz HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, FETÖ’nün yargıdaki uzantılarıyla verilen mücadelenin ayrıntılarını Yeni Akit’e anlattı.

Yerel yönetici ve siyasilerle elele vererek, Gerede’nin gelişimi adına gösterdiği uğraşlarla kamuoyunun dikkatini çeken sevilen isim Mehmet Yılmaz; “Herkes rahat olsun. FETÖ ile ilişkide olan hiç kimse bu temizlikten kurtulamayacak ve FETÖ ile ilişkisi olmayan hiçkimse de mağdur olmayacak” şeklinde konuştu.

FETÖ’nün hedefe yerleştirdiği HSYK Başkan Vekili Geredeli hemşehrimiz Mehmet Yılmaz, FETÖ’nün yargıdaki uzantılarıyla verilen mücadelenin ayrıntılarını Yeni Akit’e anlattı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili (HSYK) Geredeli Mehmet Yılmaz; “Herkes rahat olsun. FETÖ ile ilişkide olan hiç kimse bu temizlikten kurtulamayacak ve FETÖ ile ilişkisi olmayan hiçkimse de mağdur olmayacak. Son bin yılın en tehlikeli şer organizasyonuyla karşı karşıyayız. Bir nevi Opus Dei örgütü bu. Yargıda olup vatanına, bayrağına, devletine ve milletine sevgi duyan hiç kimse yoktur ki bu şer organizasyonundan zarar görmüş olmasın” diye konuştu.

Yeni Akit gazetesinden Serdar Arseven’e konuşan Mehmet Yılmaz’ın röportajı şu şekilde;

FETÖ ÜYELERİNİ TESPİT ETMEK İÇİN 3 YILDIR ÇALIŞIYORUZ
Yılmaz, “Biz yaklaşık üç yıldır Fetullah Gülen örgütüne tabi olan hakim ve savcılarla ilgili çalışma yapıyoruz. Seçimle işbaşına geldiğimiz andan itibaren 2. daireye gelen disiplin dosyaları var önümüzde. 17-25 Aralık darbe girişimi, MİT tır’larının durdurulması, Askeri Casusluk, Ergenekon, Balyoz, Oda tv, Ahmet Şık-Nedim Şener, Fenerbahçe Şike davası gibi dosyalar var. Onların hepsinde gördüğümüz şuydu, bu dosyalarda görevini kötüye kullanan, mevzuattaki yetkilerinin dışına çıkan, hatta 10 binleri aşkın kişi hakkında usulsüz dinleme kararlarına imza atan hakim ve savcıların bir örgüte üye kimseler olduğunu saptadık” diye konuştu.

ETÖ ÜYELERİNİN TAMAMINI TEMİZLEYECEĞİZ
“Biz dedikodu ile hareket etmiyoruz” diyen Yılmaz, “Biz somut, elle tutulabilen kesin delillerden bahsediyoruz. Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz, bunun farkındayız. Olağanüstü dönemlerin olağanüstü çalışma şartları altında en iyi, en adil kararları alacağız. 17 arkadaşımız buradaki genel sekreterlerimiz, tetkik hakimlerimiz, müfettişlerimiz ve mahallinden bize bilgi ve belge aktaran savcılarımızla birlikte, en idealini, en adilini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Yargıda bu örgüte üye hiç kimseyi bırakmayacağız. Türk yargısını bu örgütün tasallutundan kurtaracağız ve hiç kimseye de haksızlık yapmayacağız. Türk yargısından Fethullah Gülen terör örgütünü temizleyeceğiz” şeklinde konuştu.

HÜCRE TİPİ YAPILANMIŞ BİR ÖRGÜT
FETÖ’nün maskeli bir örgüt olduğunu dile getiren Yılmaz, “Çok gizli bir örgütten bahsediyoruz. Bir de herkes şunu anlamıyor. Bu örgüt hücre tipi yapılanmış çok gizli bir örgüt. Yani karşımızda açık, bilinen kimlik taşıyan bir örgütten bahsetmiyoruz. Basına yansıyan ifadelerinde adam ne diyor; ‘Ben bir abi ile iletişimdeyim. Bu abi şu üç kişiden sorumlu’ Kimse kimseyi tanımıyor, yani hücresel bir yapıdan bahsediyoruz. Bir yapıyı ele geçirdiğinizde örgütün tamamını göçertemiyorsunuz, böyle gizli örgütlenmiş bir yapı ile karşı karşıyayız” dedi.

GÜLEN’İ MEHDİ, ERDOĞAN’I DECCAL İLÂN EDEN HÂKİM VAR!
FETÖ üyesi yargı mensuplarının nasıl bir ruh hali içinde olduklarına bir mahkeme kararını örnek veren Yılmaz, “İstanbul’daki bir hakimin verdiği çok ilginç bir kararı anlatayım. Şimdi o hakim tutuklandı. Hakim Balyoz Davası bilirkişileri hakkında yargılama yapıyor. Sanıklar TÜBİTAK’ın eski çalışanları ve yurtdışına kaçmış durumdalar. Bu hakim 6 ay yargılamaya devam etmiş, duruşması eylül ayında olduğu halde bayramın arefe gününde, o gün hatta öğleden sonra resmi izin olmasına rağmen, dosyayı almış, taraflara haber vermeden duruşma gününü öne çekmiş, 528 sayfalık kısa bir karar yazmış. O kısa kararda her şey ayan beyan anlatılıyor. Hatta son sayfası var ki kan dondurucu nitelikte. ‘Fetullah Gülen’in Mehdi olduğunu açıkça delillerle yazıyor ve açıkça zikrediyoruz’ diyor. ‘Asay-ı Musa, Fetullah Gülen ile birlikte arz edecektir. Hz. Muhammed ve Hz. İsa onun arkasında Cuma namazı kılacaktır. Erdoğan da son ve İslam’ın en büyük Deccal’ıdır’ diyor. Mahkeme kısa kararında söylüyor bunu” dedi.

İlgili haber linki: http://www.yeniakit.com.tr/haber/yargiyi-fetoden-temizleyecegiz-197952.html

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı