Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 14:44 Bu haber 3955 kez okundu
 
'Geredeli olmaktan her zaman gurur duydum'
"Öğrenci Velilerinin binbir emek harcadığı kermesin açılışına katılan HSK Başkanı Mehmet Yılmaz, “Ben Geredeliyim. Sizden biriyim. Geredeli olmaktan her zaman gurur duydum," dedi."
EĞİTİM Haberi
'Geredeli olmaktan her zaman gurur duydum'

Gerede M.H Çevikoğlu ve Esentepe Ortaokulu ve İlkokulu’nda geliri Mehmetçik Vakfı’nda bağışlanmak üzere kermes düzenlendi.

“Bir Ülke Askerini Koruduğu Kadar Güçlüdür” bilinciyle düzenlenen kermese Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Seyfi Han, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, sivil toplum kuruluşları temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

M.H.Çevikoğlu İlkokulu ve Esentepe Ortaokulu tarafından Mehmetçik Vakfı yararına düzenlenen Kermes cuma günü açıldı. Yarının büyükleri olacak öğrencilerimize yardımlaşma ve dayanışma duygularını aşılamak, Vatanımızı koruyan, vatan hizmetini yaparken şehit olan Mehmetçiklere yardım için düzenlenen kermesten elde edilen gelir Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.

Öğrenci Velilerinin binbir emek harcadığı kermesin açılışına katılan HSK Başkanı Mehmet Yılmaz, “Ben Geredeliyim. Sizden biriyim. Geredeli olmaktan her zaman gurur duydum," dedi.

HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, yaptığı konuşmada “Geredeli olmaktan hep gurur duydum. Hep sizinle attı yüreğim. Mehmetçik Vakfı yararına düzenlenen bu kermeste olmak beni ayrıca mutlu etti. O yüzden koşarak geldim. Bu topraklarda yaşamak hep bedel ödemeyi gerektirdi. Ünlü tarihçi İbn-i Haldun ‘Coğrafyalar Kaderdir’ diyor. Tabi Anadolu toprakları üzerinde bulunmak bize hep sıkıntılar yaşattı. Bizi bu topraklardan atmak isteyenler türlü oyunlarla gelmekten bıkmadılar. Kimi zaman Çanakkale’de durdurduk kimi zaman Kurtuluş Savaşı’nda onlara unutamayacakları yenilgiler tattırdık. Ama buna rağmen bıkmadılar bu sefer siyasi tezgahlarla birlik beraberliğimizi törpülemek istediler. Gerede bunların hiç birine aldırmadı. Birlikteliğini devam ettirerek herkese örnek oluyor. Bu anlamlı günde de sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Kermesi hazırlayan herkese teşekkür ediyorum. Gelirinin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak olması ayrı bir anlam katıyor. Sağolun varolun” ifadelerini kullandı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise yaptığı konuşmada, kermes gelirlerinin ihtiyaç sahipleri için harcandığına vurgu parak, şunları dile getirdi; “Varlığıyla bizleri onurlandıran gururumuz Mehmet Yılmaz ağabeyimize katılımlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Kermesler vakıf medeniyetinin tezahürleridir. Gelirleri ihtiyaç sahipleri için harcanır. Bu kermeste de milletimizin ordusuna duyduğu sevgi çerçevesinde şehit ve gazi ailelerinin yanında olan Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak olması çok güzel bir düşüncedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Konuşmaların bitiminde kermesin açılışını yapan HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, yanındakilerle birlikte Geredelilerin ve Gerede esnafının katkılarıyla düzenlenen ve geliri Mehmetçik Vakfına bağışlanacak kermesi gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Okul Salonunda kurulan el emeği eserleri inceledi. Davetlilerle fotoğraf çektirdi.

Heyete Nimet Meto Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Aşcılık ve Turizm Lisesi’nin hazırladığı yemekler de ikram edildi.

 

 

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı