Haber Detayı
12 Ekim 2016 - Çarşamba 10:06 Bu haber 4242 kez okundu
 
Başkentte buluşuyorlar..
Gerede köyleri, Geredeliler Derneği’nde buluşuyor, geleceği planlıyor.
- Haberi
Başkentte buluşuyorlar..

Uzaktaki hemşehrileri tek çatı altında toplayarak, birlik beraberliği sağlayan derneklerden biri olan Gerede Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği kısa zamanda önemli projeleri hayata geçirmeyi de başardı.

Sosyal faaliyetlerle adından sıkça söz ettirmeye başlayan dernek, başkentteki Geredelileri bir araya getirerek, kaynaşmalara vesile oluyor.

Merkezi Ankara’da bulunan Gerede Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği, kurulduğu günden itibaren kapılarını Geredeli hemşerilerine açıyor. Bu kapsamda Gerede’nin köyleri, köy toplantılarını Geredeliler Dernek binasında yapıyor.

Son olarak Kayıkiraz Köyü gençleri “kayı boyu canlanıyor” sloganıyla düzenlenen toplantıda buluştu. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda; birlik ve beraberliği oluşturmak isteyen köylüler, bu tür programların sürekli hale getirilmesine karar verdi.

Gayet verimli geçtiği ifade edilen program bitiminde Kayıkiraz Köyü gençleri, sıcak samimi bir ortam sağladığı için Geredeliler Derneği’ne teşekkür ederek toplantılarına son verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı