Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 09:49 Bu haber 4357 kez okundu
 
Komutan, imamı mı kaçırmaya çalışmış?
Bir dönem Gerede İlçe Komutanı olarak görev yapan üsteğmen E.D. Golf marka otomobilini, ilçemizde imamlık yanında galericilikte yapan M.Ö’ye sattı, karşılığında da çek aldı. Çeklerin vadesi geldiğinde M.Ö. iflas ettiğini söyleyerek, parayı daha sonra vereceğini söyledi. Sonrasında bakın neler oldu?..
- Haberi
Komutan, imamı mı kaçırmaya çalışmış?

Gerede’de imamlık yapan, aynı zamanda da galericilik yaptığı iddia edilen M.Ö., iddiaya göre bir dönem Gerede’de Jandarma Komutanı olarak görev yapan E.D.’nin kendisini tehdit ederek zorla kaçırmaya çalıştığı iddiasıyla dava açtı. E.D. ise otomobilini sattıktan sonra M.Ö.’den parasını alamadığını söyleyerek, iddiaları reddetti.

Bolu basınından Ebru Eyvazoğlu imzalı özel habere göre; ilçemizde imamlık yapan M.Ö. iddiaya göre aynı zamanda da galericilik yapıyordu. Bir dönem İlçe Komutanı olarak görev yapan, daha sonra mesleği bırakan Üsteğmen E.D. Golf marka otomobilini M.Ö’ye sattı, karşılığında da çek aldı. Çeklerin vadesi geldiğinde M.Ö. iflas ettiğini söyleyerek, parayı daha sonra vereceğini söyledi.

GALERİCİLİK YAPAN İMAMA ARABASINI SATTI
Yaptığı araştırmada M.Ö.’nün üzerinde 475 bin lira daha haciz kararı bulunduğunu öğrendikten sonra M.Ö. ile irtibata geçtiğini ve parasını ödeyeceğini söylediğini belirten E.D. “Ben şu an askerlik mesleğini bıraktım. Seracılık yapıyorum. Eskiden Gerede Jandarma Komutanlığı yaptığım dönemden M.Ö.’yü tanıyorum. Galericilik yaptığı için Golf marka aracımı 30 bin TL’ye sattım. Bana bono verdi. Vadesi geldiğinde de iflas ettim diyerek çekleri ödemek istemedi. Sonra M. isimli bir şahsa yönlendirdi. Genelde onunla görüştük. Ankara’ya geldiler, orada da görüştük. En son ben Gerede’ye geldim ve kapısının önünde konuşurken paramı ne zaman ödeyeceğini sordum. ‘Şuradan para gelecek, buradan para alacağım’ şeklinde beni oyaladı. Ben de ‘Ankara’ya döneceğim mazot param yok, biraz ver de ben gideceğim’ dedim. Evden getireyim deyip eve girdi. Sonra polisler geldi. Tehdit ve kaçırmaya çalıştığım şeklindeki iddiaları kabul etmiyorum” dedi.

“GEREDE’DE KOMUTANLIK YAPTIM, KENDİMİ NASIL AVUKAT OLARAK TANITAYIM?”
M.Ö.’nün, E.D.’nin kendisini avukat olarak tanıttığını ve icra memuru gibi tahsilat yapmaya çalıştığı iddialarına da cevap vererek “Ben Gerede’de komutan olarak görev yaptım. Gerede’de beni herkes tanır. Kendimi avukat veya icra memuru olarak tanıtmam mümkün değil. Aynı zamanda zorla arabaya bindirip kaçırmaya çalıştığımı iddia etmiş. Kendisinde darp izi yok. Orası kendi mahallesi, orda imamlık yapıyor. Kapısının önünde bağırsa 20-30 kişi toplanır” dedi.

Tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçları için kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı için E.D.’nin beraatine karar verildi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı