Haber Detayı
22 Ağustos 2017 - Salı 09:34 Bu haber 3128 kez okundu
 
Kim tutar Geredeliyi!..
"Geredeli bürokratların kariyerlerindeki hızlı tırmanışına bir yenisi daha eklendi. "
YAŞAM Haberi
Kim tutar Geredeliyi!..

Geredeli hemşehrilerimizin şehir dışındaki başarıları, ilçede gurur kaynağı oluyor. Özellikle başkent Ankara'da bürokrasi kanadındaki Geredeli isimlerin önlenemez yükselişi, kimi çevrelerde rahatsızlık oluştursa da; hemşehriler arasında gurur vesilesi oluyor.

Geredeli bürokratların kariyerlerindeki hızlı tırmanışına bir yenisi daha eklendi. Turkcell Marka ve Pazarlama İletişimi Direktörlüğü’ne Geredeli bir isim Ahmet Yaman atandı. Turkcell Ailesi’ne 2017 yılında katılan Yaman, ilk olarak Dijital Yönetim bölümünün sorumluluğunu üstlenmişti.

Geredeli Ahmet Yaman, lisans eğitimini 2001 yılında ve yüksek lisans eğitimini 2006 yılında Ankara Üniversitesi’nde tamamladı. Ardından Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans programını tamamladı. Yaman ayrıca, Berkeley University’de reklamcılık,  INSEAD Business School’da ise telekom stratejileri geliştirme üzerine çalışmalar yaptı.

Kariyerine 2001 yılında başlayan Yaman, Intekno Grubu, Ülker Grubu, çeşitli reklam ajansları ve Türk Telekom Grubu’nda uzun süre yönetici pozisyonlarında görev aldı. Turkcell’den önce Türk Telekom Reklam ve Kurumsal Marka Yönetimi Grup Müdürlüğü görevini yürüten Ahmet Yaman, Ağustos 2017 tarihi itibarıyla Turkcell Pazarlama İletişimi Direktörlüğü görevine atandı. Yaman, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı