Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 15:27 Bu haber 6230 kez okundu
 
'235 lira ceza kesmişler, 15 liram var!..'
"Gerede Köy Hizmetleri civarında kurulan EDS, son dönemde bu yolu kullanan birçok sürücüyü de deyimin tam anlamı ile isyan ettiriyor. 81 km hızla seyir ederken bu yolda EDS'ye yakalanan ve 235 TL ceza gelen Hasan D, isimli vatandaş cezaya isyan ederek; “Ankara'da şehrin merkezinde 82 km oluyor, burada sırf sürücülere ceza kesilmesi için böyle kurulmuş bir düzen,” iddiasında bulundu."
YAŞAM Haberi
'235 lira ceza kesmişler, 15 liram var!..'

Gerede D-100 Karayolu Bolu Yönünde Köy Hizmetleri Müdürlüğü hizasına konan ve hız kontrol limiti 70 olarak belirlenen, kestiği yüksek cezalar ile o yolu kullanan sürücüleri isyan ettiren EDS'ye tepkiler büyüyor.

Ankara İstanbul yolu üzeri Gerede Köy Hizmetleri Bolu yönüne kurulan EDS sebebiyle son dönemde bu yolu kullanan birçok sürücü 186 lira ile 475 lira arasında ceza geliyor.

81 km hızla seyir ederken bu yolda EDS'ye yakalanan ve 235 TL ceza gelen Hasan D, isimli bir vatandaş cezaya isyan ederek; “Cebimde 15 TL param vardı komşulardan borç alıp erken ödersem indirim oluyor diye parayı yatırmaya geldim,” diye konuştu.

Cezaya isyan eden vatandaş, yaptığı iddialı konuşmada; “Ben emekli maaşı ile geçinen bir vatandaşım böyle bir yola 70 km hız limiti mi konur? Ankara'da şehrin merkezinde 82 km oluyor burada sırf sürücülere ceza kesilmesi için böyle kurulmuş bir düzen, 81 km hızla giderken 235 TL ceza kesmişler cebimde 15 TL param vardı komşulardan borç alıp erken ödersem indirim oluyor diye parayı yatırmaya geldim. Yetkililere sesleniyorum; buna bir çözüm bulun, vatandaşa böyle tuzak olmaz, bu kural değil tuzak,” dedi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı