Haber Detayı
26 Mart 2018 - Pazartesi 14:04 Bu haber 2378 kez okundu
 
Seçim var, başkan kim olacak?
"Gerede TSO Genel Sekreteri Şerafettin Dağyıldızı, 5 Nisan 2018 Perşembe günü yapılacak olan meslek komitesi ve meclis asil ve yedek üyeliği seçimleri ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu."
EKONOMİ Haberi
Seçim var, başkan kim olacak?

Ülke geneli nisan ayında yapılacak olan ticaret/sanayi ile ticaret ve sanayi odaları seçim süreci başlıyor. Gerede ticaret ve sanayi odası meslek komitesi ve meclis asil ve yedek üyeliği seçimleri perşembe saat günü Gerede TSO hizmet binasında yapılacak.

Gerede TSO Genel Sekreteri Şerafettin Dağyıldızı, 5 Nisan 2018 Perşembe günü yapılacak olan meslek komitesi ve meclis asil ve yedek üyeliği seçimleri ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu.

Verilen bilgilere göre; Meclis ve Meslek Komitesi asil ve yedek üyeliği seçimleri, 5 Nisan 2018 tarihinde 09.00-17.00 saatleri arasında Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı gözetiminde gerçekleştirilecek.

Önceki yıllara göre önemli bir değişiklik olduğunu söyleyen Şerafettin Dağyıldızı, seçmen olabilmek için “seçim tarihi itibariyle en az iki yıldır oda ve borsaya kayıtlı” olmak gerekliliği nedeniyle seçimlerin yapılacağı 5 nisan 2018 tarihinden iki yıl geriye giderek 5 Nisan 2016 tarihi öncesi üyelik gerektirdiğinden, seçmen listelerinin de bu değişikliğe göre düzenlendiğini duyurdu.

Genel Sekreter Dağyıldızı yaptığı açıklamada; “İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın seçimlerle ilgili duyurusu odamız web sayfası ve ilan panosu, yerel basın ve belediye hoparlör sisteminden ilan edilmektedir." dedi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı