Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 11:34 Bu haber 2525 kez okundu
 
Geredeli Başkan Kaşka, Mısır’da anlattı!..
"Gerede TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka; "Böyle güzide bir heyetle Mısır'da Gerede ekonomisini tanıtma fırsatı bulduk,” diye konuştu."
GÜNDEM Haberi
Geredeli Başkan Kaşka, Mısır’da anlattı!..

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka’nın da bulunduğu heyet, Mısır’ın başkenti Kahire’de temaslarda bulundu.

Önce, Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Tarek Kabil ile görüşen heyet ​Kahire programı kapsamında, Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği’nde Mısır’daki Türk yatırımcılar ile de bir araya geldi. Heyet de Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Öztürk Oran, Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Ayrancı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, TOBB Etü Sağlık Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren de yer aldı.

Gerede TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka; "Böyle güzide bir heyetle Mısır'da Gerede ekonomisini tanıtma fırsatı bulduk,” diye konuştu.

Özellikle deri üretimi, turizm ve orman ürünleri sanayi konusunda Mısır’la ticari işbirliği yapılabileceğini anlatan Başkan Kaşka, “Gelecek aylarda Gerede’yi ziyaret edecek heyetlere ilçemize yatırım yapma konusunda güzel temaslar olduğunu söylerken bizlere Mısır'da Gerede’yi tanıtma fırsatı sunan sayın TOBB başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na Gerede ve işadamlarımız adına teşekkür ediyorum,” şeklinde konuştu.

EUROCHAMBRES’in, 45 üye ülkeyle Avrupa’daki 20 milyon işletmenin sesi olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu ise, EUROCHAMBRES’in KOBİ’leri desteklediğini ve yurt dışında iş yapmakta olduğunu belirtti.

Girişimcilere ve KOBİ’lere bilgi vermek için birçok araç geliştirdiklerini, iş ilişkilerini de desteklediklerini ve bunu ulusal odalarla yaptıklarını aktaran Hisarcıklıoğlu, Akdeniz’de ve Afrika kıtasındaki komşu bölgelerle olan ilişkilerini iyileştirmenin yollarını keşfetmeye hazır olduklarını kaydetti

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı