Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 16:45 Bu haber 1800 kez okundu
 
Gerede'de, girişimcilik tamamlandı
"Gerede'deki programda hazır bulunan katılımcılar iş hayatına atılacak özellikle kadın girişimcileri tebrik ederken kurumlarına ne görev düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını dile getirdiler."
EKONOMİ Haberi
Gerede'de, girişimcilik tamamlandı

Gerede TSO ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen girişimcilik eğitimi tamamlandı.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen ve 30 girişimcinin katıldığı girişimcilik eğitimi 19-20-21-22 Aralık tarihlerinde Eğitimci Şeyda Otluoğlu Kuyumcu’nun verdiği derslerle tamamlandı.

Eğitimin üçüncü gününde Gerede TSO’ya ziyarette bulunan Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Şevki Erkal, Bolu 112 Acil Başkanı Mehmet Balcı, Bolu Diş Hastanesi Başhekimi Taner Laçin, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Zeynep Baysal ve Halk Sağlığı Uzmanı Bedri Konuk, Gerede Devlet Hastanesi Başhekimi, ilçe sağlık müdüründen oluşan heyet ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar da eğitimde olan kursiyerlerin dersine katılarak başarılar dilediler.

Katılımcılar iş hayatına atılacak özellikle kadın girişimcileri tebrik ederken kurumlarına ne görev düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını dile getirdiler.

Girişimcilik eğitimi boyunca Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında bilgi verildi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı