Haber Detayı
04 Eylül 2018 - Salı 09:09 Bu haber 3634 kez okundu
 
Gerede SGM uyardı!..
"SGK'den yapılan açıklamada, yaşanan yoğunluğun, tahsilat sistemlerinde teknik arızalar meydana getirdiği belirtildi."
EKONOMİ Haberi
Gerede SGM uyardı!..

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borç yapılandırmasından yararlananların ilk taksit ödemeleri ve peşin ödemeleri ile cari dönem ödemelerinin son ödeme tarihi ertelendi.

Gerede Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada SGK borç yapılandırmasından yararlananların ilk taksit ödemeleri ve peşin ödemeleri ile cari dönem ödemelerinin son ödeme tarihinin 7 Eylül’e kadar ertelendiği belirtildi.


Gerede Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borç yapılandırmasından yararlananların ilk taksit ödemeleri ve peşin ödemeleri ile cari dönem ödemelerinin son ödeme tarihi 7 Eylül’e kadar ertelendi” denildi.

Yapılan açıklamada, 31 Ağustos 2018 Cuma günü hem yapılandırma ilk taksit ve peşin ödemelerinin hem de cari dönem ödemelerinin son günü olması dolayısıyla yaşanan yoğunluğun, tahsilat sistemlerinde teknik arızalar meydana getirdiği belirtildi.

Açıklamada, yaşanan arızanın vatandaşların mağduriyetine yol açmaması bakımından yapılandırmadan yararlananların ilk taksit ödemeleri ve peşin ödemeleri ile cari dönem ödemelerinin son ödeme tarihinin 7 Eylül 2018 Cuma günü saat 23.59’a kadar ertelendiği ifade edildi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı