Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 10:56 Bu haber 2027 kez okundu
 
İsviçre’den Gerede’ye destek!
"İsviçre’den Gerede’ye uzanan hemşehri desteği.."
EĞİTİM Haberi
İsviçre’den Gerede’ye destek!

İsviçre’nin Cenevre şehrinde yaşayan İnci de Boccard-Özalp memleketini unutmadı ve başında bulunduğu İsviçre Türk Derneği aracılığı ile Gerede’de Seyit Mithat Dayıoğlu Ortaokulu ve Sağlık Meslek Lisesi olmak üzere iki okulun kitap ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı oldu.

Bolu’nun en eski doktorlarından rahmetli Jinekolog Dr. Fikret Ayhan Özalp’in İsviçre’nin Cenevre şehrinde yaşayan kızı İnci de Boccard-Özalp memleketini unutmadı ve başında bulunduğu İsviçre Türk Derneği aracılığı ile Gerede’de Seyit Mithat Dayıoğlu Ortaokulu ve Sağlık Meslek Lisesi olmak üzere iki okulun kitap ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı oldu.

Derneklerinin amacının çocukların eğitimi ve okuması olduğunu belirten İnci Boccard-Özalp; “Babamın memleketine bir nebze de olsa ışık tutabildiysem ne mutlu bana” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Gerede’nin kendisinin hayatında çok önemli bir yeri olduğu nu belirten iyiliksever hemşerimiz yoğun işlerinin arasında bulduğu ilk fırsatta memleketini ziyarete gelmek istediğini de sözlerine ekleyerek Cenevre’den Geredeli gençlere ‘Okuyun, okuduğunuz sürece desteğimizi esirgemeyeceğiz’ mesajı gönderdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı