Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 16:59 Bu haber 1600 kez okundu
 
Havalara uçtular..
"Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde yapıldı."
EĞİTİM Haberi
Havalara uçtular..

AİBÜ Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Mezuniyet törenine Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar, Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Kadir Altındaş, İlçe Emniyet Müdürü Kürşat Ergün, Gerede Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Baki Sungur, öğretim üyeleri, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.  AİBÜ Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Kadir Altındaş, mezun olan öğrenciler adına Canan Altuğ ve Belediye Başkanı Mustafa Allar birer konuşma gerçekleştirdi.

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, yaptığı konuşmada, öğrencilerin başarıları ile gurur duyduklarının altını çizerek; “AİBÜ Üniversitemiz Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzun mezuniyet töreninde bulunmaktan ve mezuniyetin haklı gururunu yaşayan ülkemizin aydınlık geleceği gençlerin sevincini, coşkusunu ve mutluluğunu paylaşmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.

Bugün mezun olarak hem öğretiminizi başarıyla noktalamanın haklı gururunu ve hem de tatlı hüznünü bir arada yaşıyorsunuz. Hayat boyu devam eden öğrenme süreci içinde bugün ailelerinizin yoğun fedakârlıkları neticesinde mezun olarak hayatınızın belli bir periyodunu bitirdiniz. Bundan sonra artık öğrendiklerinizi uygulamaya geçirerek kendi ayaklarınız üzerinde duracağınız yaşamın başka bir evresine adım atmaktasınız. Bu nedenle hayata atılmanızın başlangıcı olan bu mezuniyet töreninin arzuladığınız yaşam için iyi bir başlangıç olmasını temenni ediyorum. Sizin başarınızla hocalarınız ve ailelerinizle birlikte bizler de gurur duyuyoruz," sözlerine yer verdi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı ise, öğrencileri başarılarından dolayı kutlarken; “Mezun olan öğrencilerimizin kendi ülkelerine ailelerine hayırlı birer evlat, ülkelerine hayırlı birer iş insanı olmalarını diliyorum, mesleki bilginizi artırın, görgünüzü artırın ama her zaman bilgi tek başına yeterli değildir. Bilginin yanında hikmetli ve irfanlı da olun. İnsanlara hayırlı hizmet edebilmek için gayret edin. Bu mesleklerinizi bu millete, insanlara hizmet etmek için kullanın. Aslolan insanın erdemli, faziletli ve ahlaklı olmasıdır zaten her biriniz de öylesiniz. Hayatta çok zorluklarla karşılaşacaksınız. Hayat her zaman eğitim hayatınızda olduğu gibi problemsiz, neşeli olmayacak, Siz hiçbir zaman doğruluktan ayrılmayın, inanıyorum ki içinizden ülkemizin bekası ve geleceği ile ilgili büyük projelere imza atacak gençlerimiz çıkacaktır. Görev ve sorumluluk bilinciyle ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı doğabilecek her türlü düşünce ve tehlikeye karşı dik ve omurgalı durmalısınız ayrıca her birinize, sizi yetiştiren anne babalarınıza huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ederken, geleceğin sizlere sağlık, huzur, mutluluk ve başarı getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından üniversiteyi başarıyla tamamlayan öğrencilere protokol üyeleri tarafından mezuniyet belgeleri veridi. AİBÜ Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni kep atma törenin ardından yerel müzik gruplarının canlı müzik performanslarıyla sona erdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı