Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 10:12 Bu haber 2962 kez okundu
 
Gerede'den Bolu'ya kadar üç bin 150!..
"Geçtiğimiz ramazan ayını değerlendiren İmam Hatip Gönüllüleri Derneği Başkanı İsmail Yerlikaya; 'İlçemizde bir evde aç yatan insan varsa onun sorumluluğu, vebali bizim anlayışı ile hareket ediyoruz,' dedi.
YAŞAM Haberi
Gerede'den Bolu'ya kadar üç bin 150!..

Geredeli din görevlilerinden, ilçenin sevilen ve yardımsever imi İsmail Yerlikaya'nın başkanlığını yaptığı Gerede İmam Hatip Gönüllüleri Derneği, geçtiğimiz ramazan ayında yaptığı yardımlarla solan yüzleri güldürürken, gönüllerde yapılan dualarda da yerini aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yeni Mahalle Merkez Camisi İmam Hatibi İsmail Yerlikaya ve arkadaşları tarafından 2014 yılında kurulan Gerede İmam Hatip Gönüllüleri Derneği , Ramazan ayında yaptığı yardımlarla gönüllerde bir kez daha taht kurdu.

Hizmete girdiği günden bugüne değin oluşturduğu yardım faaliyetleri, öğrenciler için burs, haftalık dernek lokalinde sohbet programları, dernek lokalinde yine gençlere yönelik ders çalışma ortamı ve masa tenisi gibi sosyal oyunlarla ders sonrası öğrenciler için stres atma imkânı sunan dernek, geçtiğimiz ramazan ayında da mahzun yüreklere dokundu.

Ramazan aylarında ihtiyaç sahiplerinin evlerine bizzat gidilerek kumanya dağıtımı, kamu kurumlarının düzenlediği programlarda dereceye giren öğrencilere ödüller, yazlık ve kışlık ayakkabı, bot, mont dağıtımı gibi birçok faydalı icraatlara imza atmaya devam eden dernek, Gerede dâhil Bolu merkez ve tüm ilçelerinde üç bin 150 kumanya dağıtımı yaptı.

Geçtiğimiz ramazan ayını değerlendiren İmam Hatip Gönüllüleri Derneği Başkanı İsmail Yerlikaya; "İlçemizde bir evde aç yatan insan varsa onun sorumluluğu, vebali bizim anlayışı ile hareket ediyoruz," diye konuştu.

Kuruluş amaçlarını, Gerede'deki eğitim kalitesini, standartlarını, fiziki koşullarının daha da iyileştirilmesi noktasında kamuya destek vermek olarak açıklayan Başkan Yerlikaya; "Biz sadece imam hatip okulları için değil diğer okullarımız ve yurtlarımızla alakalı çalışmalarda yapıyoruz," sözlerini kullandı.

Ramazan kumanyaları üzerine de bilgi veren Başkan Yerlikaya, bu sene bin 140 çift bot dağıttıklarını ifade ederek; "Ramazan Ayı öncesi ve Ramazan ayı içerisinde gönüllülerimiz ile birlikte 1150 erzak paketini ihtiyaç sahiplerinin evlerine bizzat giderek dağıttık. Gerede dâhil Bolu merkez ve tüm ilçelerinde toplam 3150 kumanya ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmış oldu," bilgisini verdi.

Gerede İmam Hatip Gönüllüleri Derneği Başkanı İsmail Yerlikaya, konuya ilişkin verdiği bilgilerde şunları anlattı; "Çocuklarımızın sadece okuduğu okulun fiziki koşullarını iyileştirmek değil, onların dünyevi olduğu kadar uhrevi donanımlara da sahip olması hem dünya hem ahiret mutlulukları için çaba göstermek. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin göstermiş olduğu yolda, geleceğimizin teminatı gençlerimizin, nitelikli, milli ve manevi duygulara sahip olması nihai hedefimizdir. 

Biz sadece imam hatip okulları için değil diğer okullarımız ve yurtlarımızla alakalı çalışmalarda yapıyoruz. Bütün okullarımızın öğrencileri bizim. İlçemizde bir evde aç yatan insan varsa onun sorumluluğu, vebali bizim anlayışı ile hareket ediyoruz. Bu sene Kış mevsimine girerken 1140 çift bot dağıttık. Ramazan Ayı öncesi ve Ramazan ayı içerisinde gönüllülerimiz ile birlikte 1150 erzak paketini ihtiyaç sahiplerinin evlerine bizzat giderek dağıttık. Okullarımızda müdürlerimiz ile işbirliği halinde ihtiyaç sahibi öğrencilere bizzat ulaştık.

Bolu’da bulunan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği ile birlikte Bolu merkezde ve ilçelerinde ihtiyaç sahiplerine 2000 paket erzak dağıttık. Yani Gerede dâhil Bolu merkez ve tüm ilçelerinde toplam 3150 kumanya ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmış oldu. Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürebildiysek bize bu mutluluk yeter."

 

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı