Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 09:59 Bu haber 1567 kez okundu
 
'Nasiplenilsin istedik..'
"Gerede İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, Hat sanatı, sadece güzel yazı yazma sanatı olmayıp, gören kişide geniş mâneviyat ufukları açmaktadır," diye konuştu."
GÜNDEM Haberi
'Nasiplenilsin istedik..'

Gerede İlçe Müftülüğü hizmet binası, Yusuf Özcan Kütüphanesi ve koridor duvarları farklı lafız ve anlamlardaki hat sanatı yazılarıyla tezyin edildi.

Gerede İlçe Müftülüğü’nden yapılan açıklamada; “Din konusunda toplumu aydınlatma görevimize, diğer bir ifadeyle verilen din hizmetimize sâfiyane bir anlayış , bereket ve estetik bir haz katma niyet ve gayesiyle yapılan bu görsel sunum, binamızın iç yapısını güzel bir görünüme kavuşturdu,” denildi.

Yapılan çalışmaların devlet ricali, okul yönetimleri, veliler ve öğrenciler tarafından beğenilip takdirle karşılandığını vurgulayan İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, konuyla ilgili açıklamasında; görsel din hizmeti sunumu çerçevesinde bir takım uygulamalar yaptıklarına işaret etti.

Müftü Şenoğlu; "Hat sanatı, sadece güzel yazı yazma sanatı olmayıp, gören kişide geniş mâneviyat ufukları açmaktadır," diye konuştu.

Gerede İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu açıklamasında; kendilerinin de bu anlayışla birlikte görsel din hizmeti sunumu çerçevesinde, ziyaretçilerin tefekkür ve gönül dünyalarının derinliklerine nüfûz etmeyi ve anlamlarıyla mesaj vermeyi, ayet ve hadislerden nasiplenilmesini istediklerini anlattı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı