Haber Detayı
24 Ocak 2018 - Çarşamba 14:34 Bu haber 1574 kez okundu
 
Gerede, zafer için dua ediyor
"Müftülük, 90 bin camide Afrin sınır ötesi harekâtının zaferle sonuçlanması için sabah ve yatsı namazlarında dua edileceğini duyurdu."
GÜNDEM Haberi
Gerede, zafer için dua ediyor

Gerede’de bulunan camilerimizde İlçe Müftülüğü’nün talimatı ile dualar ediliyor. Afrin sınır ötesi harekâtının zaferle sonuçlanması için sabah ve yatsı namazlarında Fetih suresi okunup dua edilmeye devam ediyor.

Gerede İlçe Müftülüğü, Türkiye geneli 90 bin camide Afrin sınır ötesi harekâtının zaferle sonuçlanması için sabah ve yatsı namazlarında dua edileceğini duyurdu.

Müftülük, konuya ilişkin y7aptığı açıklamada; Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’deki terör örgütü mensuplarına yönelik “Zeytin Dalı Harekatı” adıyla başlattığı harekat nedeniyle tüm din görevlilerine bir mesaj gönderen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vatanımızı ve huzurumuzu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı kahraman güvenlik güçlerimizin başlattığı Afrin sınır ötesi harekatının zaferle sonuçlanması için bütün camilerimizde yatsı ve yarın sabah namazı öncesi veya sonrasında Fetih Suresi’nin okunmasını, ordumuza ve milletimize dua edilmesini istedi,” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı