Haber Detayı
30 Haziran 2017 - Cuma 11:12 Bu haber 1780 kez okundu
 
Ne mutlu onlara!..
"Ancak iki kişiye gıpta edilir. Biri Allahü Teâlanın kendisine Kur'ân-ı Kerîm ihsan ettiği ve onu gece gündüz okuyan kimse; diğeri ise Allah'ın kendisine verdiği malı gece gündüz infak eden kimsedir."
EĞİTİM Haberi
Ne mutlu onlara!..

Hafızlar diyarı olarak bilinen ilçemizde düzenlenen bir programla, "veren el ile alan eli buluşturuyoruz" projesinin töreni düzenlendi.

Kur'ân-ı Kerîm bir derya, bir deniz, bir hazine… Onda, doğru düşünenler için ibret, haram ve helalleri gösteren bir rehber, insanı aldatan her şeyden kurtuluş, dertli gönüllere şifa, her zaman koruyucu bir sığınak, insana ve hayatına dair yaş veya kuru, küçük veya büyük her ne varsa Kur'ân-ı Kerîm'de yer alıyor.

Kur'ân-ı Kerîm'in mucizelerinin sonu yok. Geçmişe ve geleceğe ışık tutan Kur'ân-ı Kerîm'i okuyanlar, ne kadar tekrar etseler de onu eskitemezler. O, ışık veren bir ziya, aydınlık saçan bir nurdur.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) "İçerisinde Kur'ân'dan bir şey bulunmayan kimse, harap olmuş ev gibidir." buyuruyor. Hadis-i şerif, kalbinde, aklında, dilinde Kur'ân-ı Kerîm'den bir şey olmayan insanı, işe yaramayan, bir eve benzetiyor.

Bu hususta Ebu Hureyre (r.a) da "Hangi evde Kur'ân-ı Kerîm okunursa, orada bolluk bereket olur, şeytanlar uzaklaşır ve melekler o eve hücum eder. Hangi evde Kur'ân okunmazsa, o evde darlık, sıkıntı, huzursuzluk baş gösterir." buyuruyor.

TDV Gerede Şubesinin katkılarıyla ve Din İşleri Yüksek Kurul Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Erul’un katılımıyla "veren el ile alan eli buluşturuyoruz" projesinin töreni düzenlendi. Proje kapsamında hayırseverlerin verdiği yardımlar Gerede Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen merasim ile takdim edildi.

Programda konuşma yapan Gerede Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, Kur’an ezberlemenin, okumanın, yaşamanın, ona tutunmanın önemini ayet ve hadislerle anlattı.

Müftü Şenoğlu; "Biz bu öğrencileri özendirmek, motive etmek, sevindirmek için küçük de olsa böyle bir iyiliğe vesile olmak istedik. Hamdolsun Gerede ilçemizde yaygın din eğitimi, hafızlık eğitimi çok iyi seviyede, daha iyi olması için çok daha yoğun çalışacağız," diye konuştu.

Geredeli hemşehrimiz Din İşleri Yüksek Kurul Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Erul ise törende yaptığı konuşmasında, “Mukabele geleneğimiz aslında Peygamber Efendimiz (sav) ile Cebrail (as)’ın Ramazanın son on gününde karşılıklı olarak Kur’anı birbirinden dinlemesinden kaynaklanıyor. O gün bugün İslam dünyasının her tarafında bu geleneğimiz devam etmektedir” sözlerine yer verdi.

Geredeli Prof. Erul hafızlara Kur’anın sadece Arapça metnini değil manasını da öğrenmelerini hatırlatarak sözlerini tamamlarken, konuşmaların ardından hafızlara hediyeleri verildi.

Müslümanlar için şifa ve bereket kaynağı olan Kur'ân-ı Kerîm'i; okuyan, hıfz edenlere ne mutlu!..

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı istanbul escort